Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Doklady => Téma založeno: petrunaS Duben 22, 2020

Název: Faktura zaplacená z nefiremního účtu
Přispěvatel: petrunaS Duben 22, 2020
Dobrý den,
budu moc vděčná, když mi někdo bude umět odpovědět... Včera jsem se náhodou dozvěděla, že si na manželovo jméno (tudíž i DIČ) koupili příbuzní stavební materiál, aby měli jeho slevy..  platili ze svého bankovního účtu.. Jedná se o 2 faktury - každá asi za 60 tis, tudíž musí do KH. Materiál bych jim přefakturovala bez marže, ale jak to udělat s platbou, když nešla z firemního účtu?
Děkuji moc
Název: Re:Faktura zaplacená z nefiremního účtu
Přispěvatel: Zdena Duben 22, 2020
Dobrý den. Faktury by nutně musely do KH pouze v případě, že byl použit režim přenesení daňové povinnosti, což nebyl. FÚ se nezajímá o odběratele (fyzické osoby), na které byl vystaven daňový doklad a kteří si neuplatnili nárok na odpočet. Nakoupený materiál mohli použít pro osobní potřebu.

Při přefakturaci bych úhrady prohnala buď pokladnou (výdajový a příjmový doklad s poznámkami, jak proběhly skutečné úhrady). Raději bych ale použila tzv. nepeněžní operace, tj. výdaj a příjem bez pohybu peněžních prostředků, opět s poznámkami o skutečném průběhu finančních operací.
Název: Re:Faktura zaplacená z nefiremního účtu
Přispěvatel: petrunaS Duben 24, 2020
Mockrat dekuji Zdeni, mela jsem nejak zafixovano, ze vsechny doklady na IC nad 10tis musi do ucetnictvi, ale jestli nemusi, tak to rada necham bez zaznamu.
Dekuji