Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: Dominika Únor 12, 2019

Název: Vydaná záloha do EU na službu od plátce z JČS
Přispěvatel: Dominika Únor 12, 2019
Dobrý den,

prosím o radu. Přišla mi zálohová faktura na poradenské služby od plátce z JČS, uhradila jsem zálohu 16. 1., takže samovyměření DPH (ř. 5 a 43 DP) bych
měla udělat datem a kurzem ze 16. 1. přestože nemám a nikdy nebudu mít od tohoto plátce daňový doklad k platbě? a uvedu do části A2 kontrolního hlášení?

Vyúčtování přijde asi až za půl roku (jedná se o větší akci) - do ř. 5 a 43 půjde již jen samovyměření z rozdílu částek (např. záloha byla 15 eur, vyúčtování 20 eur, takže jen 5 eur) a v kurzu dne poskytnutí služby nebo dne vystavení daňového dokladu?

Moc děkuji.
Název: Re:Vydaná záloha do EU na službu od plátce z JČS
Přispěvatel: Zdena Únor 12, 2019
Dobrý den. Samovyměření DPH ze zaplacené zálohy byste měla provést ke dni poskytnutí úplaty (§ 24/3 ZDPH), tedy k 16. 1. 2019. Nevadí, že nebudete mít daňový doklad k platbě, povinnost přiznat daň vznikne i bez dokladu. Zároveň si můžete uplatnit nárok na odpočet. Uvádí se v části A. 2. kontrolního hlášení. Políčko pro evidenční číslo daňového dokladu může zůstat prázdné, nebo můžete uvést své interní číslo. Při vyúčtování přiznáte už jenom rozdíl mezi zálohou a konečnou cenou. Přepočítala bych kurzem ke dni poskytnutí služby (§ 24/2/b) ZDPH).