Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Zaměstnání => Téma založeno: dajanka Březen 04, 2018

Název: pravděpodobný výdělek
Přispěvatel: dajanka Březen 04, 2018
Dobrý den paní Zdeno,
moc potřebuji poradit. Nevím, jak správně vypočítat pravděpodobný výdělek :(. Paní nastoupila 1. 2.2018 a nástupní plat je 13500,-Kč hrubého, úvazek 6 hod/den. Bohužel onemocněla 22.2.2018  a tím, že již nebyla v pohodě a bylo málo práce, tak před nemocenskou odpracovala jen 26 hodin (zbytek nepl.volno) :(. Nerada bych ji poškodila, protože má před sebou dlouhodobé léčení :'(.

Děkuji moc za radu. Daja
Název: Re:pravděpodobný výdělek
Přispěvatel: Zdena Březen 04, 2018
Dobrý večer, paní Dajo. Nevím, jak to správně spočítat. Ale možná nebudete muset nic počítat. Máte jiné zaměstnance, kteří pracují na stejné, nebo alespoň podobné pozici? Pak byste mohla pro účely stanovení pravděpodobného výdělku použít průměr zaměstnance, který vykonává stejnou práci, nebo práci stejné hodnoty.

Kopíruji ze zákoníku práce:
Pravděpodobný výdělek
§ 355
(1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.
(2) Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.

Zkuste si pročíst diskuse zde:
https://business.center.cz/business/diskuze/search.aspx?search=pravd%C4%9Bpodobn%C3%BD+v%C3%BDd%C4%9Blek&search-category=Diskuze&x=29&y=10&searcherChoice=1

Název: Re:pravděpodobný výdělek
Přispěvatel: dajanka Březen 05, 2018
Dobrý den paní Zdeno,
moc děkuji, taky jsem si už tohle našla a použiju tohle :).
Mějte se moc hezky. Daja