Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Auto, silniční daň, cestovní náhrady => Téma založeno: ranajkus Leden 12, 2018

Název: Odpočet DPH, výdaje paušálem
Přispěvatel: ranajkus Leden 12, 2018
Prošel jsem si aktuální diskusi na tomto fóru a chtěl bych poprosit o kontrolu, radu, jestli jsem pochopil správně možnosti odpočtu DPH u OSVČ využívající výdajový paušál.


Z diskuse na těchto stránkách mi vychází, jelikož autem dojíždím především za zákazníky, že do odpočtu DPH si mohu dát následující:


Obecné rady co jsem vyčetl:

V jedné z diskusí jsem taky našel, že je auto potřeba dát do evidence k DPH. Bohužel nevím co to přesně znamená, jelikož v účetním programu mám pouze možnost zaevidovat kartu majetku.

Předem moc děkuji za radu, kontrolu.
Název: Re:Odpočet DPH, výdaje paušálem
Přispěvatel: Zdena Leden 13, 2018
Dobrý večer, podle mého názoru jste pochopil všechno správně. Podle § 100/3/b) zákona o DPH je plátce povinen vést v evidenci pro účely DPH přehled obchodního majetku. Formu vedení evidence zákon nestanoví. Chtěla jsem napsat, že přehled OM, tedy i auto, si můžete zapsat třeba tesařskou tužkou na pytlík od rohlíků. Ale papírový pytlík na rohlíky jsem neviděla už asi čtvrt století a tesařskou tužku ještě déle:-) Takže klidně použijte kartu majetku, kterou máte v účetním programu, nebo si udělejte nějaký seznam majetku na list papíru.