Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Paušální výdaje procentem => Téma založeno: Jarda75 Duben 06, 2017

Název: Zastropování paušální výdajů při více činnostech
Přispěvatel: Jarda75 Duben 06, 2017
Dobrý den.
Mám dotaz na limity výdajů při více činnostech. Pokud mám například 2 řemeslné činnosti (
Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení a dále
Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení ) a  volnou činnost( Zprostředkování obchodu a služeb). V každé budu mít příjmy pro zjednodušení v roce 2016 například 3 milióny. (výdaje mohu uplatnit procentem do příjmu 2 000 000). Jaké mohu uplatnit výdaje na jednotlivé činnosti?
 V Daňovém portálu ( na stránkách mfcz) u každé z řemeslných  činnosti se automaticky vyplní výdaj 1, 6 milionu a u volné 1,2miliónu a celkové výdaje 4,4miliónu a příjmy 3*3=9miliónů.
   Je to tak správně, má být každá řemeslná činnost na samostatné řádce se sazbou výdajů 80%  a na jiné řádce  volná činnost se sazbou výdajů 60% a pro každou činnost se stanový výdaj samostatně?
Název: Re:Zastropování paušální výdajů při více činnostech
Přispěvatel: Jarda75 Duben 06, 2017
Zjišťoval jsem na Finančním úřadě jak to je a mám potvrzeno, že pro činnosti s různým % výdajem se počítají výdaje samostatně a mají svůj strop samostatně. Jinými slovy. Při  použití výdajů procentem pro všechny řemeslné činnosti v součtu může být max. výdaj 1,6milionu  za všechny řemeslné činnosti  pro rok 2016, pro činnosti spadající pod  60% výdajový paušál můžou být výdaje v součtu dalších max. 1,2milionu Kč atd. Pokud máte několik řemeslných činností  i volnou činnost , můžete mít tedy  maximální výdaje při uplatnění % výdajů 1,6mil+1,2mil =2,8mil. Kč.