Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: Evka25 Září 29, 2016

Název: DPH česká firma práce Německo
Přispěvatel: Evka25 Září 29, 2016
Hezký den,  prosím o radu, firma má  sídlo ČR, ale provádí stavební práce v Německu. Dle fa již překročila limit k registraci  DPH.  Na FÚ jí řekli, že se  musí registrovat v Německu,  u nás že nikoli. Firma by chtěla být registrována v ČR. Musí se registrovat Německo na DPH a u nás nemůže,  i když má překročený limit dle faktur ? Daň  z přijmu FO vyúčtuje také Německo ? Či u nás v ČR. Děkuji Evka
Název: DPH česká firma práce Německo
Přispěvatel: Zdena Září 29, 2016
Jestliže fakturujete jenom stavební práce v Německu, tak nemůžete překročit limit v ČR, neboť tato plnění se do limitu nepočítají. Započítávají se pouze plnění, která mají místo plnění v tuzemsku. Vy poskytujete plnění, která mají místo plnění v Německu (§ 10 zákona o DPH - služba vztahující se k nemovité věci). V ČR můžete zažádat o dobrovolnou registraci, ale připravte se na velké papírování.

Pokud fakturujete německé soukromé osobě, nebo využíváte subdodavatele, tak byste se měli registrovat k DPH v Německu bez ohledu na výši plnění. Pokud fakturujete německému plátci, tak snad není registrace k DPH nutná. Zkuste kontaktovat daňového poradce, nebo odbornou firmu, která se specializuje na Německo.

Pročtěte informace zde: http://www.dph-eu.cz/cs/stavebni-prace-v-srn.html

Daň z příjmů právnických osob odvádíte u nás, pokud Vám v Německu nevznikne stálá provozovna.