Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Brigády, Dohoda o provedení práce, o pracovní činnosti, příležitostná činnost => Téma založeno: slávina Srpen 15, 2016

Název: DPP - zdravotní prohlídka
Přispěvatel: slávina Srpen 15, 2016
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda má zaměstnavatel povinnost zasílat zaměstnance na vstupní lékařskou prohlídku, pokud jej zaměstnává pouze na dohodu o provedení práce.
Děkuji za odpověď.
Název: DPP - zdravotní prohlídka
Přispěvatel: Zdena Srpen 15, 2016
Pouze pokud vykonávají rizikové práce.
Název: Re:DPP - zdravotní prohlídka
Přispěvatel: renata77 Květen 30, 2017
Dobrý den,

budu mít na DPP studenty na prázdniny, požadujeme vstupní zdravotní prohlídku - rizikové práce ve výškách, prach apod. Poplatky za prohlídku studentům proplatíme. Můžeme tyto proplacené poplatky zahrnout do daňově uznatelných výdajů?

Mockrát děkuji. Renáta
Název: Re:DPP - zdravotní prohlídka
Přispěvatel: Zdena Květen 31, 2017
Dobrý den. Pokud studenti nastoupí, tak můžete zahrnout proplacené poplatky do daňově uznatelných výdajů. Podle § 59/2 zákona o specifických zdravotních službách hradí vstupní lékařskou prohlídku osoba ucházející se o zaměstnání. Zaměstnavatel hradí vstupní lékařskou prohlídku, pokud uzavře s uchazečem o zaměstnání pracovněprávní nebo obdobný vztah.

Kdyby studenti nenastoupili, a Vy jste jim přesto chtěli proplatit vstupní prohlídky (což u DPP nepředpokládám), tak byste s nimi museli uzavřít dohody o úhradě nákladů.
Název: Re:DPP - zdravotní prohlídka
Přispěvatel: renata77 Květen 31, 2017
Děkuji mockrát za odpověď. Renáta  :D