Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: Zuzka82 Červenec 31, 2016

Název: montážní práce
Přispěvatel: Zuzka82 Červenec 31, 2016
Dobrý den, prosím o radu zkušené.
Slovenská firma, plátce DPH si u nás objednala montážní práce na továrně v Německu. Budu fakturovat slovenské firmě v rámci přenesení daň. povinnosti? Jsme plátci DPH.
Doposud jsem fakturovala jen českým firmám za práci v tuzemsku, a v tomto případě jsem zmatená.

Děkuji za případnou odpověď.

Zuzka
Název: montážní práce
Přispěvatel: Marko78 Srpen 01, 2016
Dobrý den, má Slovenský odběratel německé DIĆ? Místo uskut.zd.plnění bude podle §10 v Německu.
Název: montážní práce
Přispěvatel: Zuzka82 Srpen 01, 2016
Dobrý den, děkuji za reakci. Na objednávce mám pouze slovenské DIČ. Vyzjistím přímo od firmy, pokud by byli registrováni v DE, bylo by to pro mne pdp. Pokud nejsou registrováni, musely bychom se zaregistrovat k dani v DE my? Pochopila jsem to dobře?
Název: montážní práce
Přispěvatel: Marko78 Srpen 01, 2016
Domnívám se, že ano. místo DUZP je v DE, váš slovenský odběratel, bude povinnost přenášet na svého zákazníka, který je v DE plátcem, ale vy nemáte na koho přenést. ale v tomto případě, se domnívám, že se to řídí neměckým zákonem o DPH, kdo je povinnen odvést dph a registrovat se, možná Váš SK odběratel. Snad se vám ještě někdo ozve s názorem.
Název: montážní práce
Přispěvatel: Zuzka82 Srpen 01, 2016
Marko, mnohokráte Vám děkuji, mluvila jsem se slovenskou stranou. Ta mi na otázku, zda jsou registrováni v DE nehodlala odpovědět, bylo mi sděleno, že mám vyfakturovat bez daně. Že tyto práce nepodléhají dani, jen mám uvést příslušný paragraf, a víc neřešit. Dokola si pročítám příspěvky, a možná jako subdodavatel bych nemusela mít povinnost registrovat se k dani v Německu. Ale doopravdy v tom plavu.
Název: montážní práce
Přispěvatel: Marko78 Srpen 01, 2016
Nepodléhají dani v tuzemsku, protože místo UZP je v Německu, povinnost odvést daŃ se bude řídit německým zákonem DPH a tam nevím, jak to je. Kdyby nemovitost byla v ČR, musel by se podle našich zákonů subdodavatel z EU (hl. dodav.z jiného čl.státu EU) stát podle §6c odst.2 ZDPH v ČR plátcem. v DE je to třeba jinak, musíte si zjistit. ještě tedy, co myslíte montážními pracemi - předpokládala jsem, že něco zamontujete do budovy, také to ale může být, že něco smontujete, prodáváte službu (to jsem Vás možná špatně pochopila), pak podle §9 odst.1 místo UZP pro Vás bude stat registrace vašeho odběratele a pak tedy reverse charge na slovenské DIČ. Jak říkám, snad se Vám ozve ještě někdo fundovanější :)