Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Duchody-duchodci.cz => Téma založeno: Julie123 Duben 19, 2016

Název: Předčasný důchod a příjem bez dohody
Přispěvatel: Julie123 Duben 19, 2016
K 1. březnu 2016 jsem odešla do předčasného důchodu(o 5 měsíců dříve).Pracovala jsem jako OSVČ a k 1.3.2016 jsem si pozastavila ŽL. Se zaměstnavatelem(pojišťovnou) jsem podepsala dohodu o ukončení činnosti k 1.3.2016,kde mně zdůraznili,že budu vracet peníze za smluv,za které jsem dostala zaplaceno, pokud budou zrušeny až budu v důchodu.Nebyli schopni mi říct, jak dlouho.Nemám žádnou smlouvu, žádnou dohodu o pracovní činnosti.
Tento měsíc jsem dostala vyplaceny následné provize, od kterých byly odečteny provize za zrušené smlouvy. Co mám dělat ? Obnovit ŽL, začít znovu platit sociální a zdravotní pojištění když nevím jak dlouho mi bude pojišťovna  posílat a chtít po mně nějaké peníze za zrušené PS ? A jak to pak napsat do daňového přiznání když vlastně nepracuji ?Nechci si pozastavit předčasný důchod. Řádný starobní důchod mám od srpna 2016.
Děkuji za odpověď Julie
Název: Předčasný důchod a příjem bez dohody
Přispěvatel: Jana Konečná Duben 20, 2016
V předčasném důchodu si můžete taky vydělat, ale jen omezeně, viz Předčasný důchod a přivýdělek http://www.duchody-duchodci.cz/predcasny-duchod-privydelek.php
Název: Re:Předčasný důchod a příjem bez dohody
Přispěvatel: marketahutterova Březen 09, 2018
Dobrý den, pobírám předčasný důchod a přitom pracuji na DPP. Je možné uzavřít více smluv na DPP u různých zaměstnavatelů najednou v jednom termínu nebo musí být uzavírány následně? Po skončení jedné smlouvy uzavřít další. Děkuji za odpověď
Název: Re:Předčasný důchod a příjem bez dohody
Přispěvatel: Zdena Březen 09, 2018
Dobrý den. Můžete uzavřít více DPP (s odměnami do 10 tis. Kč/měs.) u různých zaměstanavatelů najednou.
Název: Re:Předčasný důchod a příjem bez dohody
Přispěvatel: Jana Konečná Květen 26, 2021
Pokud všechny ty Dohody budou jen na částky, které nezakládají účast na důchodovém zabezpečení, můžete jich mít zároveň několik u různých zaměstnavatelů. Ke kolizi výdělku a předčasného důchodu podrobně tady viz https://www.duchody-duchodci.cz/predcasny-duchod-privydelek.php (https://www.duchody-duchodci.cz/predcasny-duchod-privydelek.php)