Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Brigády, Dohoda o provedení práce, o pracovní činnosti, příležitostná činnost => Téma založeno: JankaV Březen 31, 2016

Název: DPP odměna
Přispěvatel: JankaV Březen 31, 2016
Dobrý den,
prosím o radu, jsem na mateřské a nabízí se mi přivýdělek formou DPP, měsíční částka stanovena 6000,-, ale pokud si budu hlídat hodiny (vychází mi to při 20 hodinách měsíčně na 300,-/ na hodinu, vím že horní hranice není, ale nevím jestli to není moc a je možné takovou částku za hodinu do dohody uvést?
Předem Vám děkuji za odpověď Jana
Název: DPP odměna
Přispěvatel: Zdena Březen 31, 2016
Pokud uzavřete DPP od dubna, tak máte k dispozici až 37,5 hod. měsíčně. Přiměřenost odměny závisí na druhu vykonávané práce. Za úklid by to bylo hodně, za některé odborné činnosti málo.
Název: DPP odměna
Přispěvatel: Helena21 Srpen 24, 2016
Dobrý den, je povinnost do DPP uvést hodinovou či úkolovou mzdu? Nějaká částka musí ve smlouvě figurovat?
Druhý dotaz pokud budu daň odvádět zaměstnanci srážkou, zaokrouhluje se na stovky nahoru či jak? Je povinnost vést k tomuto nějakou speciální evidenci? Nějak evidovat samozřejmě ale jestli jsou konkrétní způsoby. Děkuji mockrát za odpovědi.
Název: DPP odměna
Přispěvatel: Zdena Srpen 24, 2016
Nějaká částka by měla v dohodě figurovat. Srážková daň se zaokrouhluje na celé koruny dolů. Měli byste sledovat odpracované hodiny (aby bylo zřejmé, že jste nepřekročili limit) a vést mzdový list.