Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Doklady => Téma založeno: franko Září 09, 2015

Název: Doklady pro důchod, pro ČSSZ
Přispěvatel: franko Září 09, 2015
Jako starobní důchodce jsem náhodou přes internet stáhnul přes nově vzniklý e-portál  ČSSZ svůj informativní osobní list důchodového pojištění. Zde jsem zjistil, že při výpočtu mého důchodu OSSZ Olomouc pro léta 1999 a 2001 nedohledala (nenašla) mé evidenční lisy za tyto roky mého zaměstnání ve společnosti STS Olomouc a.s., U panelárny 4,IČ 47675845. Tím mi byl částečně krácen můj vypočítaný důchod, protože v uvedených letech jsem měl příjmy vyšší nežli v letech minulých.
Při osobní návštěvě OSSZ mi bylo sděleno, že pokud chci přepočítat svůj starobní důchod musím dohledat a doložit své příjmy za uvedené roky 1999 a 2001 nejlépe mzdovými listy z archivu uvedené společnosti STS Olomouc a.s., U panelárny 4.
Problém je v tom společnost zanikla výmazem v roce 2010. Podotýkám, že já jsem ze společnosti odešel v roce 2001. V archivu na který jsem se obrátil, mzdové listy nebyly nalezeny.
V mém soukromém archivu jsem však nalezl, pro uvedená léta Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků a o sražených zálohách na daň za tato období (vč. výše soc. a zdravotního pojistného). Tyto věrohodné doklady však OSSZ nechce uznat jako doklady pro vyměřovací základ pro uvedené roky 1999 a 2001.
Můj měsíční důchod je z uvedeného důvodu takto krácen již sedm roků o cca 260 Kč/měsíc.
Je nějaké řešení ? Děkuji za jakoukoliv odpověď.
Název: Doklady pro důchod, pro ČSSZ
Přispěvatel: Jana Konečná Září 29, 2015
Spousta lidí podobnou situaci řešila soudně a uspěla. V každém případě je dobré najít minimálně jednoho bývalého kolegu jako svědka.
Více také viz http://www.duchody-duchodci.cz/informativni-list-duchodoveho-pojisteni.php