Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: MonikaHa Červen 08, 2015

Název: Faktura v rámci PDP
Přispěvatel: MonikaHa Červen 08, 2015
Dobrý den, prosím o radu. Náš dodavatel (plátce DPH) nám dodal zboží. Fakturu vystavil 29.5.2015, fakturu a zboží jsme obdrželi až v červnu. Faktura je osvobozena od DPH, provedli jsme samovyměření v rámci PDP. Jsme měsíční plátci, prosím, poraďte, bude samovyměření uvedeno v DPH za květen nebo červen? Děkuji za radu.
Název: Faktura v rámci PDP
Přispěvatel: Zdena Červen 10, 2015
Pokud jde o pořízení zboží z jiného členského státu, tak by mělo být samovyměření uvedeno v přiznání k DPH za květen. Podle § 25/1 ZDPH vzniká povinnost přiznat daň ke dni vystavení DD.
Název: Faktura v rámci PDP
Přispěvatel: MonikaHa Červen 10, 2015
Děkuji za odpověď. Dodavatel je ale český plátce DPH, nejedná se o pořízení zboží z jiného členského státu. DUZP bude ke dni vystavení faktury, že? Bez ohledu na to, kdy jsme fakturu přijali. Nebo se pletu?
Název: Faktura v rámci PDP
Přispěvatel: Zdena Červen 11, 2015
Odeslala jste příspěvek do sekce DPH a zahraničí a uvedla jste, že faktura je osvobozena od DPH. Z toho jsem usoudila, že jde o pořízení zboží z JČS.

V případě tuzemského režimu přenesení daňové povinnosti je odběratel povinen přiznat daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění (§ 92a/1 ZDPH). DUZP neumím stanovit, záleží na tom, kdy jste podle kupní smlouvy získali právo nakládat se zbožím jako vlastník. Pokud máte nárok na odpočet na vstupu (nesnížíte daň), tak si nemusíte dělat velké starosti. Pročtěte § 104/1 ZDPH, při nesprávném uvedení daně za jiné zdaňovací období FÚ nedoměří daň.