Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Daňové výdaje => Téma založeno: jajina Září 10, 2008

Název: Co mohu pouzit jako naklad
Přispěvatel: jajina Září 10, 2008
Prosim o radu. Syn podnika v osobni doprave s mym vozidlem.  Ja pronajimam vozidlo synovi.
On si dava do nakladu pouze pohonne hmoty a naklady na myti, parkovne.
Ja jako pronajimatel a majitel vozidla hradim dalnicni znamku, povinne ruceni, silnicni dan, opravy. Mohu do auta koupit a jako naklad odecist i napr. radio s DVD, nahradni disky apod. Jednalo by se napr. u porizeni radia jako technicke zhodnoceni?
A jeste prosim o radu, zda mohu nahradni disky koupit od soukrome osoby a cim bych dolozila tento nakup (smlouvou?). Mohu \"vytezek\" z najmu pouzit k nakupu dalsich veci jako napr. novych potahu, koberecku apod. tak, ze bych na konci roku nemela zadny zisk?
Moc dekuji za radu. Vasi poradny si velice vazim a je k nezaplaceni. Dekuji Jana
Název: Co mohu pouzit jako naklad
Přispěvatel: Zdena Září 10, 2008
Syn má vozidlo v nájmu, jako výdaj může proto uplatnit nájemné, které mu účtujete, dále výdaje, ke kterým je povinen podle nájemní smlouvy (může to být běžná údržba vozidla a menší opravy, velká oprava jen v případě, že by vám způsobil na vozidle škodu) a výdaje na spotřebované PHM v prokázané výši.Dálniční známku by si mohl koupit sám.

Vy si můžete uplatnit vše, co uvádíte (pojistné, SD) a také odpisy auta. Rádio s DVD a disky rovnou do výdajů, nejedná se o TZ. Disky můžete koupit od soukromé osoby, kupní smlouva by byla vhodná, alespoň kratičká (kdo, komu, kdy,co a za kolik prodává). Koberečky a potahy můžete, samozřejmě, koupit. Vy sama rozhodujete, jak naložíte s výdělkem. Nevím, jaké další příjmy budete mít ke zdanění, ale chtěla bych upozornit, že základní sleva na dani (kterou může uplatnit každý poplatník) je letos opravdu velká, činí 24.840,- Kč, což odpovídá základu daně ve výši 165.600,- Kč. Kdybyste tedy měla jenom příjmy z pronájmu, tak můžete vykázat rozdíl mezi příjmy a výdaji právě těch 165 tisíc, nebudete platit daň z příjmů a nemusíte zbytečně utrácet:-)