Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Daňové výdaje => Téma založeno: Rawmen Duben 12, 2014

Název: Odpisy
Přispěvatel: Rawmen Duben 12, 2014
Dobrý den,
potřeboval bych pomoci s odpisy a hlavně s tím, jak co správně a kam zařadit. Jedná se mi o položky: zřizovací výdaje, spinningová kola a běžecké pásy (jedna firma), posilovací stroje + adaptéry + jednoruční činky + závaží apod. (prostě vybavení posilovny), bar + klimatizace, rekonstrukce.

Vím, že dlouhodobý hmotný majetek musí splňovat - cena vyšší jak 40 tis. a také doba užívání nad jeden rok.

Zřizovací výdaje jsou v hodnotě 70.000, nehmotný majetek a doba odpisování je 5 let.

Spinningová kola + běžecké pásy - jedná se o  objednávku za 90 tisíc u jedné firmy, těch 90 tisíc je celkově za vše, kola se pohybují v hodnotě 5tis/kus a běžecké pásy 20tis/kus, proto nevím jestli to lze takhle odepisovat jako celek nebo se to vůbec neodepisuje, když 1ks nemá pořizovací hodnotu minimálně 40 tisíc. Odpisová skupina je 2 a doba odpisová doba je 5 let.

Vybavení posilovny - celková je to cca 850 tisíc, ale zase opět ne vše stojí více jak 40 tisíc, proto nevím jestli vybrat pouze ty stroje co stojí více jak 40 tisíc nebo to odepisovat jako celek. Zde nevím, jestli se jedná o 1. skup - ruční mechanizované nástroje, 2. skup. - ostatní podobné výrobky j.n. a nebo 4. skupina kladkostroje a zdvihací výrobky - osobně bych dal 4. jelikož se jedná o stroje, kde je na pevno přidělané sloupec se závažím, takové ty \"cihličky\".

Bar + klimatizace - klimatizace je v hodnotě 65 tisíc, tu bych zařadil do odpisové skupiny 3., bar je v hodnotě 60 tisíc a zařadil bych ho také do skupiny 3.

Rekonstrukce - nejedná se o žádné betonování, stavění příček atd., jedná se položení podlahy (skládá se jako puzzle je zde započítána cena podlahy + položení = 42 540), malby stěn (17 600), nákup koberce (27 225), rekonstrukce sprch (2 x 65 tisíc - nákup umyvadel, zrcadel, dlaždičky + práce) , rekonstrukce šaten (2x 20 tisíc), celková cena rekonstrukce tedy je 257 365 a opět nevím jestli to počítat z celkové ceny nebo z jednotlivých položek.

Děkuji a přeji hezký zbytek dne.
Název: Odpisy
Přispěvatel: Jana Konečná Březen 08, 2016
Odpisy viz http://jakpodnikat.cz/odpisy-majetku.php