Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Brigády, Dohoda o provedení práce, o pracovní činnosti, příležitostná činnost => Téma založeno: agnes Únor 04, 2014

Název: SVJ A DOHODA O PRACOVNÍ ČINNOSTI
Přispěvatel: agnes Únor 04, 2014
Dobrý den,

může společnost Společenství vlastníků jednotek zaměstnat jednoho z majitelů bytu na úkli na základě Dohody o pracovní činnosti? Měsíční částka by byla cca. 4 500 Kč. Pokud to lze, jak má SVJ jednotek postupovat, aby vše za zaměstnace odvedl správně?

Předem děkuji za odpověď.
Název: SVJ A DOHODA O PRACOVNÍ ČINNOSTI
Přispěvatel: Zdena Únor 04, 2014
Ano, SVJ může mít zaměstnance. Kolik hodin měsíčně zaměstnanec odpracuje?
Název: SVJ A DOHODA O PRACOVNÍ ČINNOSTI
Přispěvatel: agnes Únor 05, 2014
mělo by to splňovat podmínky DPČ, to znamená do 20 hodin týdně. Jedná se o úklid společných prostor domu...
Název: SVJ A DOHODA O PRACOVNÍ ČINNOSTI
Přispěvatel: Zdena Únor 05, 2014
Jako první bych uzavřela dohodu o provedení práce (lze uzavřít i na opakující se činnosti) a teprve po vyčerpání 300 hodin v kalendářním roce bych uzavřela dohodou o pracovní činnosti.

Při uzavření DPP stačí registrace na FÚ buď ke srážkové, nebo k zálohové dani, podle toho, zda zaměstnanec podepíše prohlášení.

Při uzavření DPČ se kromě registrace na FÚ musíte přihlásit jako zaměstnavatel na své OSSZ (+ přihlásit zaměstnance) a u zaměstnancovy zdravotní pojišťovny (+ přihlásit zaměstnance) a přihlásit zaměstnavatele k zákonnému pojištění odpovědnosti za pracovní úrazy a nemoci z povolání u Kooperativy. Na ZP a OSSZ se posílají měsíční hlášení, jednou za čas provedou tyto instituce kontrolu.
Název: SVJ A DOHODA O PRACOVNÍ ČINNOSTI
Přispěvatel: agnes Únor 06, 2014
Děkuji, bude tedy jednodušší ta DPP.