Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: Danaj Listopad 21, 2013

Název: Identifikovaná osoba
Přispěvatel: Danaj Listopad 21, 2013
Dobrý den, známý - OSVČ, neplátce DPH od června letošního roku poskytuje zámečnické služby v Rakousku. Materiál mu dodává rakouský odběratel služby. Nyní za mnou přišel, že se bude muset přihlásit jako plátce DPH, protože překročí obrat 1 mil.Kč. Dle mého názoru se měl do 15 dnů od začátku poskytování těchto služeb přihlásit jako identifikovaná osoba, fakturovat službu bez DPH a podávat souhrná hlášení nehledě na obrat. Ovšem když už teď překročí hranici 1 mil., bude se muset přihlásit jako plátce DPH. Chápu to správně?
A další dotaz mám ohledně drobných nákupů v EU. Pokud  nakoupí plátce DPH např. PHM v Rakousku s jejich DPH, tak jak mám postupovat v přiznání k DPH. DPH dopočítávat z ceny s DPH nebo bez. Děkuji
Název: Identifikovaná osoba
Přispěvatel: Zdena Listopad 23, 2013
Souvisejí zámečnické služby s nemovitostí? Rakouský odběratel je podnikatelský subjekt nebo soukromá osoba?

PHM z Rakouska se do přiznání k DPH nezapisují - místo plnění je v Rakousku, nikoliv v tuzemsku.
Název: Identifikovaná osoba
Přispěvatel: Danaj Listopad 24, 2013
Rakouský odběratel je podnikatelský subjekt a známý montuje něco ve sklepních kójích v obytných domech jako subdodavatel zámečnických služeb.
Název: Identifikovaná osoba
Přispěvatel: Zdena Listopad 24, 2013
Pokud se jedná o službu spojenou s nemovitostí, tak je místem plnění Rakousko. Obrat za toto plnění se nezapočítává do obratu pro povinné plátcovství v ČR. Musí si ale zjistit, jestli mu náhodou nevznikla povinnost registrace v Rakousku, toto upravuje rakouský zákon o DPH. Zkuste se zeptat rakouského odběratele služby, mohl by to vědět.

Pokud by se jednalo o práce na movité věci, tak se měl do 15 dnů od začátku poskytování služeb přihlásit jako identifikovaná osoba, jak jste psala výše.