Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Doklady => Téma založeno: martasek Květen 17, 2013

Název: Splátkový kalendář - daňový doklad
Přispěvatel: martasek Květen 17, 2013
Dobrý den,

mám nájemní smlouvu pro provozovnu uzavřenou v době, kdy jsem nebyla plátcem DPH. Nyní mi byl vystaven daňový doklad - splátkový kalendář na letošní rok 2013. Na tomto dokladu není uvedeno moje DIČ, účetní majitele nemovitosti zřejmě vůbec neví, že jsem plátcem DPH.

Zároveň jsem od správce nemovitosti, že plátce DPH by měl platit nájemné osvobozené od DPH. (Já platím stále vč. DPH a poté uplatňuji odpočet). Bohužel se mi o tomto nepodařilo na internetu nic přesného dohledat.

Můžete mi poradit, s jakými informacemi bych se měla obrátit na účetní majitele nemovitosti, aby mi vystavila nový daňový doklad?

Děkuji za odpověď.
Název: Splátkový kalendář - daňový doklad
Přispěvatel: Zdena Květen 21, 2013
Nájem nebytových prostor (pokud se nejedná o nájem prostor a míst k parkování vozidel) je podle § 56 zákona o DPH osvobozen od daně. Pokud je poskytován jinému plátci, pak může být účtován s DPH. V období, kdy jste nebyla plátcem, vám měl pronajímatel účtovat nájemné bez DPH. Nyní už může účtovat s daní. Pokud si chcete uplatnit nárok na odpočet, tak by mělo být na daňovém dokladu uvedeno vaše DIČ.