Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Doklady => Téma založeno: agnes Prosinec 30, 2012

Název: zboží ze Slovenska - na dobírku
Přispěvatel: agnes Prosinec 30, 2012
Dobrý den,

jak mám do daňové uvést zboží, které mi přišlo ze Slovenska na dobírku? Platila jsem ji v Kš, ale doklad od dodavatele mám v eurech. Kterou cenu mám použít? Tu, kterou jsem platila na poště nebo přepočítat eurovou částku podle kurzu, který byl v den, kdy jsem dobírku platila?

Ještě se chci zeptat na doklady z České pošty. Myslela jsem si, že služby České pošty nepodléhají DPH, ale dostala jsem potvrzení (kromě podacího lístku), kde je cena dobírky rozepsaná včetně DPH.

Děkuji předem za odpověď.
Název: zboží ze Slovenska - na dobírku
Přispěvatel: Zdena Leden 01, 2013
Pro účely daně z příjmů použijte cenu, kterou jste platila na poště. Pokud přiznáváte DPH, tak bych ke dni zaplacení doplnila údaje podle § 35 ZDPH a pro přepočet použila kurz, který běžně používáte.

Některé služby České pošty, hlavně služby pro smluvní podavatele, podléhají DPH.
Kompletní ceník ČP najdete zde: http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/dokumenty-ke-stazeni-id355/
Název: zboží ze Slovenska - na dobírku
Přispěvatel: agnes Leden 02, 2013
Děkuji za odpověď. DPH přiznávám, takže jako datum UZP budu považovat zaplacení částky na poště, že? Vadí, že k tomu nemám žádný doklad? Do nákladů pro účely daně z příjmů tedy uvedu pouze částku, kterou jsem skutečně zaplatila?

Děkuji
Název: zboží ze Slovenska - na dobírku
Přispěvatel: Zdena Leden 02, 2013
Předpokládám, že zboží přišlo v prosinci. Datum UZP je den, ke kterému jste doplnila na doklad potřebné údaje podle § 35, může to být den zaplacení na poště.
K čemu nemáte žádný doklad, k úhradě? Doklad jste si měla na poště vyžádat. Pokud vedete daňovou evidenci, tak uplatňujete daňový výdaj při úhradě a potřebujete prokázat, že úhrada skutečně proběhla. U dobírky je jasné, že byste zásilku bez zaplacení nedostala. Je otázka, zda to vezme v potaz případná kontrola z FÚ. Jeden případ byste snad ukecala, ale příště si vyžádejte od pošty nebo od přepravce potvrzení o zaplacení, sami od sebe je nevypisují.
Do výdajů pro účely daně z příjmů uveďte částku, kterou jste skutečně zaplatila.