Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Daňové výdaje => Téma založeno: herbia77 Září 13, 2012

Název: dotaz
Přispěvatel: herbia77 Září 13, 2012
dobrý den, chtěla jsem se zeptat. manžel si koupil čtyřkolku, kterou má na firmu. jedná se o výdaj, který ovlivňuje základ daně nebo je to pouze daňový výdaj? děkuji
Název: dotaz
Přispěvatel: Marie Září 13, 2012
Dobrý den.Pokud manžel prokazatelně používá ke svému podnikání čtyřkolku, jedná se o daňový výdaj (ovlivňuje základ daně). Pokud si to jako daňový výdaj neobhájí, jedná se o výdaj bez vlivu na základ daně.
Název: dotaz
Přispěvatel: Zdena Září 13, 2012
Předpokládám, že pořizovací cena čtyřkolky byla vyšší než 40.000,- Kč. V tom případě jste pořídili hmotný majetek a půjde o nedaňový výdaj (výdaj neovlivňující základ daně). Jako daňový výdaj si budete moci uplatnit odpisy hmotného majetku, více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/odpisy-majetku.php

Jestli si chcete propočítat odpisy, tak zadejte údaje do kalkulačky zde: http://odpisy-majetku.mcsoftware.cz/index.php?kat=kalkulacka

Čtyřkolka patří do odpisové skupiny 2 s dobou odpisování minimálně 5 let.
Název: dotaz
Přispěvatel: Paplub Leden 16, 2014
Dobrý den paní Zdenko,

potřebuji zaplatit silniční daň za rok 2013 za pořízenou čtyřkolku a nevím jestli zařadit do osobních či ostatních vozidel.
Děkuji
Název: dotaz
Přispěvatel: JANAA Leden 16, 2014
Dobrý den, co má čtyřkolka uvedeno ve velkém TP jako druh vozidla?
Název: dotaz
Přispěvatel: Zdena Leden 16, 2014
Myslím, že s placením SD si nemusíte dělat starosti. Podívejte se do technického průkazu na kategorii vozidla. Zřejmě tam bude kategorie LE, je na bílých značkách, vozidla kategorie L jsou osvobozena od daně. Možná R, je na žlutých značkách, zvláštní vozidla nejsou předmětem daně.
Název: dotaz
Přispěvatel: Paplub Leden 16, 2014
Ve velkem TP je druh vozidla: ostatní vozidlo, kategorie: R, typ: AC, obchodní označení: LT-R 450, pokud  by nepodlehala SD, musím ji zapsat do Daňového přiznání?

Děkuji za Váš čas
Název: dotaz
Přispěvatel: Zdena Leden 16, 2014
Nepodléhá dani, nezapisuje se do přiznání.