Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: seis Srpen 14, 2012

Název: Zálohová faktura do EU
Přispěvatel: seis Srpen 14, 2012
Dobrý den,

měla bych na Vás dotaz ohledně vystavení faktury, jedná se o poskytnutí služby na nemovitosti polskému plátci DPH (registrovaný k dani v PL). Chtěla bych se ujistit, zda jsem vše správně pochopila:
Byla vystavená zálohová fa, záloha byla uhrazena k 31.7.2012.Vystavím daň.doklad na přijatou zálohu (DUZP 31.7.) a výše zálohy se objeví v DPH na ř.21. Teprve až po vystavení konečné faktury podáme souhrnné hlášení (ne za měsíc, kdy jsme obdrželi zálohu).
Název: Zálohová faktura do EU
Přispěvatel: Zdena Srpen 16, 2012
Předpokládám, že se nemovitost nachází na území Polska a podle polského zákona o DPH můžete přenést daňovou povinnost na objednatele.

Do SH se uvádějí jenom ty služby, u kterých se místo plnění přechýlilo za odběratelem podle ustanovení § 9/1 ZDPH. Vy ale poskytujete službu, u které se místo plnění určuje podle § 10 ZDPH, takové služby se do SH vůbec neuvádějí. Tím pádem se neuvádějí ani v ř. 21 přiznání, tam se nyní zapisují jen služby vymezené v § 102//d) ZDPH, který vás odkazuje na § 9/1.

 Poskytnutí služby spojené s nemovitostí (která se nachází mimo tuzemsko) se uvádí na ř. 26 přiznání (do řádku 26 se cpou všechna plnění, která se nevešla do řádků 20 až 25). Přijatá záloha i konečná faktura se objeví na ř. 26, záloha ke dni přijetí úplaty, konečná faktura podle DUZP.