Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: vskroch Červenec 10, 2012

Název: DPH na Slovensku
Přispěvatel: vskroch Červenec 10, 2012
Prosím o radu. Od 1.4. jsem se stala plátcem DPH na Slovensku a čeká mě první podání přiznání. Moje firma zajišťuje také doručování květin na Slovensku přes slovenská partnerská květinářství. Dochází tedy k dodání zboží na Slovensku, ale zboží nepřechází přes hranice. Fakturuji firmám z Čech, ze Slovenska i nepodnikatelům z celého světa. Od slovenských květinářství, která osobně zajišťují rozvoz, dostávám faktury. Zajímá mne toto:
Ve slovenském přiznání vyplním uskutečněná plnění do kolonky \"Dodanie tovaru\" a zdanitelná plnění do kolonky \"Nadobudnutie tovaru\". Vyplňuji souhrnné hlášení v ČR?? Plátcům DPH fakturuji výjimečně - pouze v ČR nebo na Slovensku. Podotýkám, že příjemce květin je odlišná osoba než objednatel a plátce květin.
Název: DPH na Slovensku
Přispěvatel: vskroch Červenec 10, 2012
Ještě bych ráda doplnila, že hledám režim, který mám vyplnit v českém přiznání k DPH, když zboží nakupuji na Slovensku a to zboží na Slovensku zůstává a zde je dodáno konečnému příjemci. Zde se přeci nemůže jednat o dodání a pořízení zboží z jiného členského státu??