Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: tom.brno.1980 Květen 18, 2012

Název: Občasné zakázky v zahraničí
Přispěvatel: tom.brno.1980 Květen 18, 2012
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda-li existuje nějaká alternativa pro plátce DPH pokud by měl jen pár zakázek za rok v zahraničí - př.: dělám počítačovou grafiku,chci si založit k 1. červnu ŽL, ale zatím zavžuji, zda-li se vůbec mám stát i plátcem DPH, když vím,že mně v současné době i nejbližší budoucnosti čeká opravdu jen pár zakázek pro zahraniční firmy - vůbec si se zahraničím nejsm zkrátka jist.
Takže jestli existuje nějaká existuje možnost, jak to obejít nebo jsetli si mám stát plátcem DPH jen na těch pár zakázek a pak to zase zrušit, nebo jestli existuje možnost - že bych podával přiznání na finančák jednou za půl roku nebo za rok a nebo individuálně bez registrace JEN na těcch pár konkrétních a vlastěn i zkušebních zakázek?

Děkuji za Vaši odpověď a podporu

Zdraví Vás a hezký den přeji

Tom z Brna
Název: Občasné zakázky v zahraničí
Přispěvatel: Zdena Květen 19, 2012
Pokud budete dělat zakázky pro firmy z EU a těmto firmám vznikne povinnost přiznat ve své zemi DPH, tak se musíte hned při prvním poskytnutí služby stát plátcem DPH. Registraci můžete zrušit nejdříve po 12 měsících. Přiznání k DPH se podává čtvrtletně, delší termín není možný.
Při poskytování služeb firmám mimo EU a nepodnikajícím osobám do EU není registrace k DPH povinná.