Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Auto, silniční daň, cestovní náhrady => Téma založeno: annci Leden 28, 2010

Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: annci Leden 28, 2010
Dobrý den,

jestli jsem to správně pochopila, tak osobní automobil, který používám k podnikání i pro soukromé účely a nemám ho v majetku firmy...můžu použít měsíční paušál 4000,-Kč.
V tomto případě už asi nemůžu použít žádné výdaje jako jsou nákup pneumatik, opravy, servis automobilu?

Pokud budu uplatňovat průměrnou spotřebou (vedu knihu jízd) ,můžu tyto výdaje jako nákup PNEU,servis použít do nákladů?

děkuji za odpověď
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Leden 28, 2010
U vlastního vozidla, které jste nevložila do OM a používáte je pro své podnikání, můžete uplatnit krácený paušální výdaj na dopravu ve výši 4.000,- Kč za každý kalendářní měsíc, ve kterém auto bylo používáno k podnikání.  Pokud jste v minulosti neměla toto vozidlo vložené do OM, ani jste na ně neuplatňovala ve výdajích leasingové nájemné, tak byste si mohla navíc uplatnit sazbu základní náhrady 3,90 Kč za každý ujetý kilometr, musela byste ale vést evidenci pracovních cest.

Výdaje na opravy, pojištění auta, nákup pneumatik, dálniční známku atd. je možné uplatnit pouze u auta, které jste vložila do obchodního majetku. Pokud je auto v OM používáno i pro soukromé účely, tak je třeba uvedené výdaje přiměřeně krátit v poměru, v jakém je auto využíváno pro podnikání a pro osobní užívání. Kdybyste se rozhodla auto vložit do OM a uplatnit krácený paušální výdaj na dopravu (bez vedení knihy jízd), tak byste si ve výdajích uplatnila 80% výdajů na opravy, údržbu, pojistné atd. a 80% odpisů.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: spark Únor 12, 2010
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat: jsem plátce DPH a chtěla bych uplatňovat měsíční paušál na auto 4.000,-- Kč. Vyčetla jsem, že mohu uplatňovat odpočet DPH, ale musim ho patřičně vykazat. Nepochopila jsem, jak vykázat. Zda z částky 4.000,-- Kč.

Děkuji za odpověď.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Únor 12, 2010
Odpočet DPH nemá s paušálem nic společného. Paušál použijete jen pro účely výpočtu daně z příjmů, jde o výdaj na dosažení příjmů podle § 24 ZDP, který nemusíte prokazovat.

U DPH se nic nezměnilo, postupujete stejně, jako dosud. Nárok na odpočet si uplatňujete na základě daňového dokladu a měla byste umět nějak prokázat, že přijatá zdanitelná plnění souvisejí s vaší ekonomickou činností, nejlépe knihou jízd. Je přitom jedno, jestli jste spotřebovala PHM za tisícovku, nebo za deset tisíc.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: jirinka Únor 24, 2010
Dobrý den, jsem FO, vedu daňovou evidenci, auto mám v OM. V průběhu roku jsem si do peněžního deníku v kolonce daňové výdaje evidovala nákup pohonných hmot, opravy auta atd. Nyní jsem se rozhodla, že je pro mě výhodnější použít paušál, a to ve výši 4.000,Kč (nepovedeu knihu jízd) a zároveň uplatním jen 80% z částek na opravy, pneumatiky, leasengu atd.
Chci se proto zeptat:
1. Z leasingu jde do výdajů v tomto případě také 80%?
2. Na konci deníku jako nepeněžní operaci vyjmu z výdajů všechny částky za pohonné hmoty a parkovné a druhým řádkem uplatním do výdajů paušál (4000x12)?
3. Dalším řádkem vyjmu všechny ostatní výdaje na auto a dalším řádkem dám 80% z této částky?
4. Nebo to má být uvedeno v tabulce E, přílohy 1 daňového přiznání?  
5. Pokud by to muselo být až v tabulce E, tak s tím souvisí další otázka. Rozděluji totiž 50% příjmů a výdajů na manžela. Objeví se potom 50% těchto částek (z tabulky E) i v řádku 107 a 108. Nevím, zda je to srozumitelné. Zjednodušeně: pokud paušál ve výši 48000,- Kč bude v tabulce E jako částka snižující rozdíl mezi příjmy a výdaji, jak se 50% z tého částky promítne u spol. osoby? Na kterém řádku přílohy 1, strany 1 bude uvedeno 24000,- Kč.
Moc děkuji.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: jirinka Únor 24, 2010
A ještě prosím co se silniční daní? Taky jen do výše 80%?
Díky, Jana
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: newbie Březen 08, 2010
Citace: Zdena
Pokud je auto v OM používáno i pro soukromé účely, tak je třeba uvedené výdaje přiměřeně krátit v poměru, v jakém je auto využíváno pro podnikání a pro osobní užívání. Kdybyste se rozhodla auto vložit do OM a uplatnit krácený paušální výdaj na dopravu (bez vedení knihy jízd), tak byste si ve výdajích uplatnila 80% výdajů na opravy, údržbu, pojistné atd. a 80% odpisů.
Dobrý den, takže pokud to chápu správně - vozidlo budu mít v OM, budu uplatňovat paušál dejme tomu 4000, nebudu požadovat náhradu km a tím pádem nepovedu knihu jízd a veškeré vedlejší náklady (havarijní pojistka, opravy atd) budu vykazovat 80 procenty? I když třeba v konečném důsledku projedu za rok 10 000 km pracovně a 10 000 km soukromě?
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Březen 08, 2010
Ano.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: newbie Březen 08, 2010
Děkuji :-).
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Bstána Říjen 03, 2012
StanaB.
Uplatním paušál na auto 4000,-/mes.- Jsem plátce DPH. Náklady s výjimkou parkovného a PHM uplatním ve výši 80%. V jaké výši uplatním DPH a jak to bude s DPH  u PHM?
Děkuji
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Bstána Říjen 03, 2012
OSVČ,
vedu DE,
auto paušál uplatním 4000
Auto v OM.
Vedu kniku jízd, kde po skončení roku zjistím, že poměr mezi kilometry pro podnikání činí 93% a pro soukromé cesty 7%.
Dotaz:
1,Odpis HIM uvedu kácení v daň.přiznání tabulce E pouze 7% ?
2,Také krátím 7%připravené výdaje na provoz auta za rok jako:
                                                           výdaje na opravy
                                                           technická kontrola
                                                           nákup pneumatik
                                                           mytí auta
                                                           havarijní pojištění
                                                           povinné ručení
                                                           ÚROKY Z ÚVĚRU??????
                                                           POJISTNÉ U ÚVĚRU?????
                                                           STK
                                                           za skladování pneumatik
(snad je to vše, s čím se lze u provozu auta setkat)
Vypisuji to proto, že jsem dlouho nevěděla například o tom, že v paušálu 4000 je obsaženo krome PHM i parkovné,  omlouvám se, nerada bych neco zanedbala.

3,Protože jsem nevěděla, jaký bude poměr mezi kilometry pro ek.činnost a soukromými, žádala jsem při uplatnění nadměrného odpočtu ve výši 20%u nového auta, což FU po kontrole uznal. Mohla jsem žádat jen těch 7%. Co s tím? Dodatečné DP?????

4, U všech položek v bodu 2) je také DPH 20%. Při jejich pokrácení,  POKRÁTÍ SE I DPH O 7%, A TO I U SPOTŘEBOVANÝCH PHM???????

Strašně moc děkuji pani Zdeně za odpověď.

Bstana
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Říjen 03, 2012
1. Jestliže uplatníte (třeba jen v jediném měsíci) paušální výdaj na dopravu, tak musíte krátit odpis HIM o 20%.

2.V případě využití paušálního výdaje na dopravu krátíte všechny uvedené výdaje o 20%. Jako plátce DPH máte k dispozici všechny doklady, které souvisejí s provozem auta (neplátce by je možná vyhodil), v tom případě bych neuplatňovala paušální výdaj na dopravu, nýbrž prokázané výdaje.

3. Záleží na tom, kdy bylo auto pořízeno.

4. DPH se krátí jenom o 7% a to i u spotřebovaných PHM.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Říjen 03, 2012
Citace: Bstána
StanaB.
Uplatním paušál na auto 4000,-/mes.- Jsem plátce DPH. Náklady s výjimkou parkovného a PHM uplatním ve výši 80%. V jaké výši uplatním DPH a jak to bude s DPH  u PHM?
Děkuji
Pokud uplatníte krácený paušální výdaj na dopravu, tak pro účely daně z příjmů uplatňujete všechny náklady související s autem (kromě PHM a parkovného, které jsou zahrnuté v paušálu) v poměru 80 : 20 bez ohledu na skutečné využití auta.

Do oblasti DPH paušální výdaj na dopravu nijak nezasahuje. DPH ze spotřebovaných PHM i ostatních nákladů spojených s provozem vozidla uplatníte v takovém poměru, v jakém je využíváno pro ekonomické činnosti a pro soukromé účely.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Bstána Říjen 04, 2012
Milá pani Zdeno.
Strašně moc děkuji za odpovědi.
Auto je vloženo nové do majetku 1.1.2012 (koupené v červenci 2011)
U odpovědi #12, bodu 3 stále nevím, jak se vypořádat s uplatněním NO při změně % z 20% na 7%, zda dodatečné kDPH?
Omlouvám se moc, že Vás obtěžuji, moc si Vaší práce vážím.
Bstána
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Říjen 04, 2012
Podle mého názoru můžete (ale nemusíte) provést korekci původního odpočtu na ř.45 v posledním daňovém přiznání za rok 2012. V přiznání za 1. Q 2012 (za leden 2012) jste uplatnili pouze 80% DPH, nyní si douplatníte ještě 13%. Tím upřesníte poměrný koeficient na 93% a k tomuto koeficientu budete poměřovat skutečné využití auta v dalších 4 letech. V následujících letech budete upravovat vždy jen pětinu uplatněného nároku na odpočet.

Nebo se s odpočtem nebudete nijak vypořádávat a necháte to být. V případě, kdy je ekonomické využití vyšší (o více než 10%), než jste původně předpokládali, máte možnost, nikoliv však povinnost provést úpravu odpočtu. Poměrný koeficient zůstane 80%.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: radek147 Říjen 04, 2012
Dobrý den,

pročítal jsem všechny diskuze, týkající se daně k OA, které je používáno k podnikání. Bohužel jsem ale nenašel kompletní odpověď na můj problém, který je. Vedle HPP, který je mým hlavním příjmem také od roku 2010 podnikám na OSVČ (nejsem plátce DPH) a v rámci podnikání používám také osobní automobil, který není psán na mě ale mám od 1.1.2012 podepsanou smlouvu o pronajmu. Problém je však v tom, že jsem se nepřihlásil k uhrazení silniční daně (účetní mě na možnost odpočtu 4000kč/měs. upozornila až nyní). Otázky jsou:
1. můžu se přihlásit k uhrazení silniční daně až nyní a jelikož mám smlouvu o pronájmu automobilu od 1.1.2012 a podnikám již od roku 2010 můžu si od ledna také do účetnictví zahrnout odpočet 12*4000kč?
2. automobil byl v 10 měsíci přestavěn na LPG a podle zákony bych za něj nemusel platit silniční daň? Jak mám postupovat v tomto případě?
3, pokud jsem dohledal správně, vzhledem k obsahu automobilu do 1500ccm je silniční daň 2400Kč/ročně.

Děkuji za odpověď
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Bstána Říjen 05, 2012
Citace: Zdena
Podle mého názoru můžete (ale nemusíte) provést korekci původního odpočtu na ř.45 v posledním daňovém přiznání za rok 2012. V přiznání za 1. Q 2012 (za leden 2012) jste uplatnili pouze 80% DPH, nyní si douplatníte ještě 13%. Tím upřesníte poměrný koeficient na 93% a k tomuto koeficientu budete poměřovat skutečné využití auta v dalších 4 letech. V následujících letech budete upravovat vždy jen pětinu uplatněného nároku na odpočet.

Nebo se s odpočtem nebudete nijak vypořádávat a necháte to být. V případě, kdy je ekonomické využití vyšší (o více než 10%), než jste původně předpokládali, máte možnost, nikoliv však povinnost provést úpravu odpočtu. Poměrný koeficient zůstane 80%.
Moc děkuji.Bstána
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Říjen 07, 2012
Citace: radek147
Dobrý den,

pročítal jsem všechny diskuze, týkající se daně k OA, které je používáno k podnikání. Bohužel jsem ale nenašel kompletní odpověď na můj problém, který je. Vedle HPP, který je mým hlavním příjmem také od roku 2010 podnikám na OSVČ (nejsem plátce DPH) a v rámci podnikání používám také osobní automobil, který není psán na mě ale mám od 1.1.2012 podepsanou smlouvu o pronajmu. Problém je však v tom, že jsem se nepřihlásil k uhrazení silniční daně (účetní mě na možnost odpočtu 4000kč/měs. upozornila až nyní). Otázky jsou:
1. můžu se přihlásit k uhrazení silniční daně až nyní a jelikož mám smlouvu o pronájmu automobilu od 1.1.2012 a podnikám již od roku 2010 můžu si od ledna také do účetnictví zahrnout odpočet 12*4000kč?
2. automobil byl v 10 měsíci přestavěn na LPG a podle zákony bych za něj nemusel platit silniční daň? Jak mám postupovat v tomto případě?
3, pokud jsem dohledal správně, vzhledem k obsahu automobilu do 1500ccm je silniční daň 2400Kč/ročně.

Děkuji za odpověď
1. K silniční dani se můžete přihlásit i zpětně. Pokud vedete účetnictví, tak uplatňujete paušální výdaj na dopravu až v daňovém přiznání. Jestli vedete daňovou evidenci, tak je celkem jedno, kam paušál zapíšete.

2. Zaplaťte silniční daň jen za měsíce 01 _ 10/2012, dál uplatníte osvobození.

3. Ano.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Helap Říjen 29, 2012
Dobrý den,
vedu DE a používám zkrácený paušál na auto 4000, které je ve SJM. Může manžel auto i nadále používat pro soukromé cesty nebo platí ta podmínka že se nesmí přenechat jiné osobě a můžu ho řídit jen já. Děkuji za odpověď.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Marie Říjen 29, 2012
Dobrý den
právě proto, že používáte krácený paušál, tak můžete přenechat vozidlo jiné osobě - manželovi.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Johny7 Březen 03, 2013
Dobrý den,

auto zařazené v OM je kompletně odepsáno, částečně se používá pro soukromé účely, silniční daň placena po celý rok. Dosud jsem uplatňoval skutečné výdaje. Uplatním-li nyní výdajový paušál 48000 Kč, dostanu se do ztráty, což nechci. Je možné si stanovit nižší měsíční paušální částku a za celý rok uplatnit např. pouze polovinu ze 48 tisíc? Daňové výdaje spojené s provozem vozidla je nutno krátit na 80 %. Týká se to i silniční daně?

Z hlediska DPH se nárok na odpočet má krátit u všech výdajů včetně nakoupených PHM v poměru soukromých a služebních jízd. V roce 2012 byla uplatněna daň na vstupu v plné výši dle daňových dokladů. Projde oprava v řádném přiznání za 1. čtvrtletí 2013? Jde o pár korun.

Paušál na auto bude součástí výdajů na řádku 102 daňového přiznání. Mám-li spolupracující osobu, předpokládám, že to, co vykážu na tomto řádku (včetně paušálu) rozdělím jako doposud na spolupracující osobu. Nebo se mýlím a paušál na auto nelze rozdělit na spolupracující osobu?

Děkuji.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Březen 03, 2013
Paušální výdaj na dopravu můžete uplatnit třeba jen za 6 měsíců (uplatnění výdajů je právo, nikoliv povinnost). Při uplatnění kráceného paušálního výdaje na dopravu je nutné krátit i další výdaje, spojené s vozidlem, například opravy. Výdaje vynaložené v měsících, ve kterých neuplatním paušální výdaj na dopravu, bych nekrátila. Silniční daň se nekrátí.

Nárok na odpočet DPH se měl krátit vždy za každé zdaňovací období, u vás za čtvrtletí. Jestli jde o pár korun, tak bych opravila v 1. čtvrtletí 2013, úrok z prodlení do 200,- Kč se nepředepisuje.

Paušál na auto je výdaj vynaložený na dosažení, zajištění a udržení příjmů (podle § 24 ZDP), uvádí se na ř. 102 a je možno jej rozdělit na spolupracující osobu stejně, jako kterýkoliv jiný výdaj (například odpisy HM).
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Johny7 Březen 21, 2013
Paní Zdeno, děkuju. Krácený paušální výdaj na dopravu uplatním jen v některých měsících. Jezdím však po celý rok a tomu odpovídá i evidence v knize jízd pro účely prokázání nároku na odpočet DPH na vstupu. Domnívám se, že tento nesoulad by neměl vadit, zvlášť když pro účely daně z příjmů uplatním méně než mohu. Jste stejného názoru? Děkuju.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Březen 21, 2013
Ano, mám stejný názor. Nárok na odpočet DPH z PHM máte za předpokladu, že přijatá plnění použijete k uskutečnění své ekonomické činnosti. Předpokládám, že vedete knihu jízd nebo jinou evidenci o provozu vozidla, abyste svůj nárok na odpočet něčím podložil. Samotná skutečnost, že jste pro účely daně z příjmů použil či nepoužil paušální výdaj na dopravu, nárok na odpočet DPH nijak neovlivňuje.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Johny7 Březen 24, 2013
Paní Zdeno, děkuju. Dovolím se ještě zeptat na následující: v příspěvku 12 odpovídáte, že \"jestliže uplatníte (třeba jen v jediném měsíci) paušální výdaj na dopravu, tak musíte krátit odpis HIM o 20%.\" Naproti tomu \"výdaje vynaložené v měsících, ve kterých neuplatním paušální výdaj na dopravu, bych nekrátila.\" (příspěvek 22). Platí pro odpisy při použití paušálního výdaje na dopravu jiná pravidla než pro ostatní výdaje? Patří do skupiny těchto výdajů uvedených v příspěvku 11, bodu 2 i dalniční známka? Moc děkuju.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Březen 24, 2013
Ano, pro odpisy hmotného majetku platí jiný režim. Tam stačí v jednom měsíci použít paušální výdaj na dopravu a už musíte krátit celý roční odpis (odpisy počítáte jako roční).
Běžné provozní výdaje vynakládáte v průběhu roku. Pokud v měsíci, ve kterém vynaložíte výdaje např. na nákup dálniční známky nebo za opravu, neuplatníte paušální výdaj na dopravu (to znamená, že neuplatníte žádné výdaje za nákup PHM a parkovné, neboť v rámci 1 roku nelze kombinovat prokázané a paušální výdaje), tak nevidím důvod ke krácení těchto výdajů.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: betty2013 Březen 24, 2013
Citace: Marie66
Dobrý den
právě proto, že používáte krácený paušál, tak můžete přenechat vozidlo jiné osobě - manželovi.
Omlouvám se, že do toho vstupuji, ale řeším podobné. Nějak nerozumím větám. Právě jsem se dočetla, že při použití paušálu se auto nesmí půjčovat ani nikomu příbuznému( je uveden syn), jedině, pokud jde o spolupracující osobu. Na další stránce je psáno, že u spolupracující osoby mohu využít rozdělení příjmů a výdajů. Ale pokud je rozdělovat nechci, nemusím? Jsem povinná tedy manžela někde uvídět jako spolupracovníka? Pokud mi tedy bude pomáhat ( např. se zajištěním chodu činnosti), smí auto řídit i on? Může být manžel jen spolupracovník aniž by byl mým zaměstnancem? Dodávám, že auto není v OM a majitelem jsem jen já. Děkuji předem.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Březen 24, 2013
Můj názor: pokud nebudete na manžela rozdělovat příjmy a výdaje, tak nebude z hlediska daně z příjmů považován za spolupracující osobu. Vzhledem k tomu, že jste výlučným vlastníkem auta, bych jeho použití manželem (který není spolupracující osobou) považovala za přenechání vozidla jiné osobě a paušální výdaj na dopravu bych neuplatnila.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: betty2013 Březen 25, 2013
Jste zlatá. :-) Ještě dotaz, pokud by byl manžel spoluvlastníkem auta ( tedy teoreticky pokud to vůbec jde) , pak by auto mohl běžně používat běžně sám aniž by byl můj spolupracovník? Děkuji za názor.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: betty2013 Březen 25, 2013
Nejspíš jsem se zamotala: je nějaký rozdíl mezi kráceným paušálem a normálním? Nevím, JAK ? zachovat možnost používat auto i manželovi, aniž by byl veden jako spolupracovník ?
(Jestli chápu dobře, krácený paušál= když se auto použije soukromě jen v některém měsíci a v jiném jen jako pracovně? A jak jste psali výše, může ho řídit i jiná osoba? Kdykoliv?
Paušál = 4000+3.6/km ale auto nemsí řídit manžel vůbec.
Děkuji za radu, hezký den.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Březen 25, 2013
Pokud by auto bylo součástí společného jmění manželů a uplatňovala jste krácený paušální výdaj na dopravu, tak by manžel mohl auto běžně používat k soukromým účelům. Nejednalo by se o přenechání jiné osobě, nýbrž by využíval svá vlastnická práva (jako kdybyste využívala auto pro své soukromé účely Vy).

Pokud auto používáte výlučně k dosažení příjmů, tak uplatňujete nekrácený paušální výdaj na dopravu. Pokud je používáte k dosažení příjmů jen zčásti, tak použijete krácený paušál. Paušál se uplatňuje za jednotlivé měsíce, takže v měsících, kdy auto používáte výhradně k podnikání, můžete uplatnit nekrácený paušál. V měsících, kdy auto použijete i pro soukromé účely, musíte měsíční paušál krátit na 80%. Jestliže auto přenecháte k užívání jiné osobě (například je někomu bezplatně půjčíte, nebo je využívá zaměstnanec pro soukromé účely), tak nemůžete uplatnit žádný paušál (ani jiné výdaje, protože v rámci jednoho roku nelze kombinovat různé způsoby uplatňování výdajů na auto).

V případě nekráceného paušálu může auto řídit poplatník, jeho spolupracující osoba nebo zaměstnanec (který je nepoužívá pro své soukromé účely). V případě kráceného paušálu může auto při jeho použití pro soukromé účely řídit vlastník tedy i druhý z manželů, pokud je auto v SJM. Případy sdružení vynechávám.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: betty2013 Březen 26, 2013
Paní Zdeno, opravdu moc moc děkuji za odpovědi a vysvětlení. Jste úžasná.
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Pája1 Duben 09, 2013
Dobrý den,
jsem OSVČ, plátce DPH a výdaje uplatňuji procentem z příjmů. Potřebovala bych zjistit, zda-li mohu uplatnit nějakým způsobem DPH z nákupu pohonných hmot, když není auto v obch.majetku. Vložit do obch. maj. nemohu, protože mě bylo nedávno darováno. Musela bych zaplatit daň z příjmu, budu muset počkat 1 rok abych ho vložila do firmy. Děkuji
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: xxluky Říjen 13, 2013
V návaznosti na tuto problematiku o paušálních a skutečných výdajích na automobil byl napsán odborný článek vystihující většinu problémů zde řešených. Článek naleznete na http://www.portal-firem.cz/podnikani/uplatnovani-nakladuvydaju-na-pouziti-automobilu-pri-podnikani-19
Název: paušální výdaje za auto (DE)
Přispěvatel: Zdena Říjen 13, 2013
http://www.jakpodnikat.cz/pausalni-vydaje-auto.php