Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Myslivecké sdružení,o.s.  (Přečteno 1870 krát)

elka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Myslivecké sdružení,o.s.
« kdy: Březen 03, 2012 »

Dobrý den,
prosím o radu. Jedná se o Myslivecké sdružení, o.s. - může se vést daňová evidence, nebo musí se vést podvojné účetnictví? Sdružení bylo založeno v r. 1997. Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Lenka.muf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Myslivecké sdružení,o.s.
« Odpověď #1 kdy: Březen 04, 2012 »

Dobrý den,
Taky se s tím potýkám... v zákoně o účetnictví je psáno, že se vede účetnictví ve zjednodušeném rozsahu, což mi připadá jako nesmysl !...vedu tedy DE, potom sestavím výkazy (výsledovku, rozvahu, přílohu, můj SW mi toto umožňuje i v DE) a vyplním přiznání pro PO. Nevím jestli je to tak úplně v pořádku, ale zatím se mi to z FÚ nevrátilo.
Myslím že ani na FÚ s tím nic moc nehodlají dělat, neboť o.s. většinou nic nedaní.
Lenka
IP zaznamenána

elka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Myslivecké sdružení,o.s.
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2012 »

Dobrý den,
děkuji za zprávu. Také jsem si to tak myslela, dokonce jsem něco podobného četla na netu. Díky za podporu. Elka
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Myslivecké sdružení,o.s.
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2012 »

Nevím přesně co musí vést Myslivecké sdružení, ale pokud je dáno, že je to účetnictví ve zjednodušeném rozsahu, tak to rozhodně není daňová evidnce, ale účetnictví (podvojné) - jen má zjednodušené některé postupy.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Myslivecké sdružení,o.s.
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2012 »

Také to nevím přesně, ale myslím, že občanská sdružení vzniklá do konce roku 2003 mohou vést jednoduché účetnictví v podobě, v jaké jsme je vedli do konce roku 2003. Nemusejí (ale mohou) vést podvojné účetnictví, daňová evidence nepřipadá v úvahu.
IP zaznamenána
Stran: [1]