Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové příjmy  (Přečteno 1803 krát)

Lucka2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 32
Daňové příjmy
« kdy: Březen 03, 2012 »

Dobrý den paní Zdeno,
chtěla bych Vás poprosit o radu. Podnikatel je plátce DPH v oboru zemní práce. Musí mít nějaký živnostenský list když obdrží provizi za zprostředkování pojištění (dostane ji za to, že má u tohoto poj.agenta pojištěnou firmu, auta....)? Myslím že by se to mohlo zdanit podle par. 10 a žádný živnost.list mít nemusí. Od DPH je to osvobozené.

Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové příjmy
« Odpověď #1 kdy: Březen 03, 2012 »

Dobrý večer, paní Lucko.
ŽL nepotřebuje. Pokud přijímá v souvislosti s pojištěním obchodního majetku, tak bych zahrnula do příjmů z podnikání. Finanční činnosti jsou osvobozené od DPH, měl by vykazovat na řádku 50 přiznání k DPH.
IP zaznamenána

Lucka2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 32
Daňové příjmy
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2012 »

Děkuji paní Zdeno za odpověď :o))
IP zaznamenána

Lenka.muf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Daňové příjmy
« Odpověď #3 kdy: Březen 04, 2012 »

Paní Zdeno, dovolím si ještě poznámku.... pokud přijme zdanitelná plnění spojená s touto osvobozenou činností, tak má povinnost krátit DPH na vstupu zálohovým koeficientem a na konci roku vypořádá koeficientem ročním?
Děkuji za reakci. Lenka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové příjmy
« Odpověď #4 kdy: Březen 05, 2012 »

Poskytuje plnění osvobozené a bez nároku na odpočet. Měl by si tedy stanovit zálohový koeficient a u přijatých plnění, která se vztahují jak činnostem, ze kterých má plný nárok na odpočet, tak k osvobozeným činnostem, ze kterých nemá žádný nárok na odpočet, krátit daň na vstupu.

Před pár lety jsem řešila přijaté provize z penzijního připojištění. Než bych se zdržovala vyplňováním ř. 50 (tenkrát 530) a šaškovala kolem krátícího koeficientu, tak jsem to raději spláchla mezi zdanitelná plnění. DPH jsem počítala shora. Šlo o pár korun.
IP zaznamenána

Lenka.muf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Daňové příjmy
« Odpověď #5 kdy: Březen 05, 2012 »

Moc děkuji, myslela jsem si to. Lenka
IP zaznamenána
Stran: [1]