Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výdaje paušálem a základní sleva na poplatníka  (Přečteno 1957 krát)

mihamau

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den,
na těchto stránkách http://www.danovedotazy.cz/poradna/cz/danova-poradna/dan-z-prijmu-fyzickych-osob/osvc-dan-pausalem-zivotni-pojisteni-sleva-na-dani/ jsem se dozvěděla, že pokud uplatňuji výdaje paušálem, nemohu již uplatnit slevu na poplatníka a odečíst soukromé životní pojištění, protože tyto položky jsou zohledněny již při výpočtu paušálu, je to pravda? Mohu využít už jen slevu na dítě a manželku???
Děkuji Míša
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výdaje paušálem a základní sleva na poplatníka
« Odpověď #1 kdy: Březen 03, 2012 »

Není to pravda. Sleva na dítě a na manželku nemá s výdajovým paušálem nic společného, slevy můžete uplatnit.
IP zaznamenána

mihamau

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Výdaje paušálem a základní sleva na poplatníka
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2012 »

Mohu tedy použít i základní slevu na poplatníka, ano?
A mám ještě další dotazy:
Manžel u zaměstnavatele měl podepsané Prohlášení (růžový papír) do 6/11, od 6/11 je OSVČ, může do DP použít celou slevu na poplatníka za celý rok, že?

A ještě jeden dotaz:
Manžel byl ještě u zaměstnavatele, když pobíral nemocenskou (1/11). To také nějak uvádím do DP? (ještě nebyl OSVČ). předpokládám, že neuvádím.

Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Výdaje paušálem a základní sleva na poplatníka
« Odpověď #3 kdy: Březen 04, 2012 »

Ano, uplatněte slevu na sebe - poplatníka.
Manžel si uplatní slevu za celých 12 měsíců, zda byl osvč nebo zaměstnanec nemá vliv, jen z potvrzení o příjmech od zaměstnavatele přepíše hodnoty do přiznání.
Nemocenská, podle mne byla zúčtována ve výplatě a je započtena v potvrzení o příjmech za rok 2011, do daňového přiznání nic o nemocenské nepište.
J
IP zaznamenána
Stran: [1]