Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje pro práci ze dvou skupin  (Přečteno 1679 krát)

Fryda79

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Paušální výdaje pro práci ze dvou skupin
« kdy: Březen 01, 2012 »

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat na situaci, kterou se mi v zákoně nepodařilo vyhledat. Mám možnost pracovat na webovém portále na ŽL. Do mojí činnosti bude spadat několik úkolů - jednak se budu starat o reklamu, rozvoj obsahu, poradenství ohledne vývoje obsahu, inovace na webu - tedy typickou reklamní a marketingovou činnost (u které se uplatňuje 60% paušál a na kterou mám již ŽL). Zároveň však budu trávit určitou část své pracovní doby psaním několika článů, případně připravením a sepsáním rozhovorů.

Samozřejme budu měsíčne vystavovat pouze jednu fakturu na domluvenou částku. Mohu uplatnit 60% paušál, i když určitá část mé práce by mohla (měla) spadat pod autorský zákon a tedy (40%) paušál? Nedovedu si představit, jak bych ten celkový příjem dokázal nějak poměrově správně rozdělit.

Děkuji za případnou radu,

Honza F.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Paušální výdaje pro práci ze dvou skupin
« Odpověď #1 kdy: Březen 01, 2012 »

Dobrý den
pokud provozujete dvě činnosti s různými %  nároky na uplatnění výdajů, tak musíte příjmy z jednotlivých činností odlišit.
IP zaznamenána

Fryda79

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Paušální výdaje pro práci ze dvou skupin
« Odpověď #2 kdy: Březen 01, 2012 »

Dobrý den,

děkuji. Já jsem to takhle pochopil. Je mi jasné, že pokud bych pro jednu firmu dělal činnost spadající do 60% a pro další 40%, tak je potřeba to rozdělit. Bohužel nevím, jak si reálně poradit s tímto případem.

Například: budu fakturovat 20.000 každý měsíc a plnit úkoly dle zadání \"zaměstnavatele\". Některé z nich mohou spadat do 40% kategorie, většina pak do 60% kategorie. Jde o sumu za časové období a ne za jednotlivé úkony. Není mi právě jasné, jak bych mohl částku rozdělit do těchto dvou kategorií, protože jsem pro to nenašel žádný návod ani postup....
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Paušální výdaje pro práci ze dvou skupin
« Odpověď #3 kdy: Březen 01, 2012 »

Ano, já jsem pochopila, že máte na jedné faktuře všechno. Buďto tedy najdete způsob,jak příjmy rozlišit (odhadnete podíl a ideální jsou dvě fa), nebo se někdo podělí o zkušenosti. Já bohužel s tímto zkušenost z praxe nemám. Přeji hodně úspěchů.
IP zaznamenána

Fryda79

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Paušální výdaje pro práci ze dvou skupin
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2012 »

Každopádně díky moc, zkusím se pro jistotu poradit s daňovým poradcem, nebo přímo na úřadě.
IP zaznamenána
Stran: [1]