Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zásoby  (Přečteno 1019 krát)

peyki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Zásoby
« kdy: Únor 27, 2012 »

Dobrý den, předem se omlouvám za neodborný a trochu zmatený dotaz. Vedu DE a jsem plátce DPH v prosinci 2011 jsem nakoupila zboží za 130000,- a v lednu 2012 jsem ho prodala a teď nevím jestli když ho v daňovém přiznání napíšu do zásob jestli mi bude zvyšovat klasicky náklady.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Zásoby
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2012 »

DAP za rok 2011  :  do daňových výdajů ( předpokládám, že bylo uhrazeno 12/2011)  + tabulka D, Příloha č.1 DAP, str.2 (stav zásob ke dni
                             31.12.2011)

To, že uvedete do stavu zásob k 31.12.2011 nemá vliv na to, že by jste jej nemohla daňově uplatnit do výdajů v roce 2011.
IP zaznamenána

peyki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Zásoby
« Odpověď #2 kdy: Únor 28, 2012 »

Děkuji za radu, ale dnes jsem zas mluvila s účetní která mi dává dohromady daň z příjmů. A zas mi tvrdila, že i když jsem to zboží zaplatila v roce 2011 tak si ho do nákladů musím dát až letos tedy 2012.

A také mi stále tvrdí, že když přeruším odpisy tak o ně přijdu (neposunou se mi).

Prosím mohl by se k tomu ještě někdo vyjádřit už jsem z toho trochu zoufalá :(
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zásoby
« Odpověď #3 kdy: Únor 28, 2012 »

Uvedla jste, že vedete daňovou evidenci, takže o nějakých nákladech nemůže být řeč. Pro vás jsou důležité příjmy (nikoliv výnosy) a výdaje (nikoliv náklady). Jestliže jste za zboží zaplatila v roce 2011, pak se jedná o daňový výdaj roku 2011. Pokud jej uplatníte v roce 2012 a FÚ to při kontrole zjistí, tak vám může doměřit daň, úrok z prodlení a penále.

Odpisy hmotného majetku je možné přerušit, nepřijdete o ně. Upravuje § 26/8 ZDP:

(8) Odpisy pro účely zákona není poplatník povinen uplatnit, přitom odpisování lze i přerušit, ale při dalším odpisování je nutné pokračovat způsobem, jako by odpisování přerušeno nebylo, a to za podmínky, že v době přerušení neuplatní poplatník (vlastník ani nájemce) výdaje paušální částkou podle § 7 nebo § 9.

Paní účetní plácá nesmysly. Na druhou stranu není daňovým poradcem, za správnost daňového přiznání si ručíte sama.
IP zaznamenána

peyki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Zásoby
« Odpověď #4 kdy: Únor 28, 2012 »

Moc děkuji za rady, tak to asi určitě změním účetní  a nebo si to udělám sama protože jsem celou dobu v tomto co jste mi odpověděla žila. Ještě jednou moc děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]