Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: PDP-práce mont.plošinou Liaz MP 22  (Přečteno 2057 krát)

petrahartmann

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
PDP-práce mont.plošinou Liaz MP 22
« kdy: Únor 15, 2012 »

Dobrý den,vztiskla jsem si Přehled nejčastějších dotazů k aplikaci PDP u stavebních prací  ze Zdroje GFŘ-Odbor nepřímých daní a teď přemýšlím opět o té mont.plošině.
 
    * stačí tedy rozlišovat pokud pronájímáte nebo provádíte práce s mont.plošinou S OBSLUHOU nebo BEZ OBSLUHY ?? nebo se v tom musí člověk pitvat dál a rozlišovat jestli je to nějaká oprava NA STAVBĚ (např.oprava sirény na budově,klimatizace ,střechy)- PDP ? anebo bez spojitosti se stavbou (ořezy stromů)- s DPH ?
              Předem moc děkuji za odpověď...Petra.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
PDP-práce mont.plošinou Liaz MP 22
« Odpověď #1 kdy: Únor 15, 2012 »

Pronájem plošiny bez obsluhy: vždy a pro každého s DPH. Nepodléhá režimu PDP.

Pronájem plošiny s obsluhou: pokud se zúčastníte stavebních prací, tak v režimu přenesení daňové povinnosti. V tabulce MF je uvedeno pod pořadovým číslem 17 a 18.
IP zaznamenána

januska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
PDP-práce mont.plošinou Liaz MP 22
« Odpověď #2 kdy: Únor 16, 2012 »

Dobrý den, když jste tu probrali montážní plošinu, jak je to prosím s autojeřábem, který dojede na stavbu a tam svojí jeřábovou nástavbou složí materiál z místa A do místa B. Také se jedná o PDP. Já si myslím, že nikoliv, ale třeba mi pomůžete. Autojeřáb stavební firmě nepronajímám a mám v něm našeho řidiče.

Děkuji a přeji pěkný den
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
PDP-práce mont.plošinou Liaz MP 22
« Odpověď #3 kdy: Únor 16, 2012 »

A jak byste fakturovali, kdybyste místo jeřábu poslali na stavbu několik dělníků, kteří by přemístili materiál z místa A do místa B? Zřejmě v RPDP, neboť vykonávali pomocné práce na stavbě.

Kategorie 43.99.9 zahrnuje pronájem jeřábů a jiného vybavení, které nelze přiřadit určité stavební činnosti, s obsluhou.
IP zaznamenána
Stran: [1]