Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pronájem nemovitosti  (Přečteno 996 krát)

trepka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Pronájem nemovitosti
« kdy: Březen 10, 2012 »

Dobrý den, pronajímám příbuznému zdarma byt a  podepsali jsme spolu smlouvu o pronájmu bytu, která zní, že \"pronajímatel a nájemce se dohodli na nájemném ve výši: plateb za služby související s užíváním bytu (ústřední vytápění, vodné, stočné, osvětlení společných prostor, odvoz domovního odpadu a další) ve výši 2.927 Kč a plateb za plnění související s užíváním bytu (zálohy na elektřinu, kabelová televize, ČT poplatek a ČRo).\" Souhrn těchto částek platí nájemce prostřednictvím SIPO. Mně nájemce nic neplatí, chtěla bych se tedy zeptat, zda mám podávat daňové přiznání k dani z příjmů z pronájmu a pokud ano, co budou mé příjmy a výdaje. Nájemce na základě naší smlouvy získává příspěvek na bydlení, jelikož je nezaměstnaný. Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Pronájem nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2012 »

Dobrý den.
Dle mého názoru nemáte ci zdaňovat. Píšete, že provoz bytu platí sám a Vám nic neplatí. Nemáte tedy žádný příjem, žádné náklady.
IP zaznamenána

trepka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Pronájem nemovitosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 10, 2012 »

Děkuji za odpověď, také si myslím že žádný příjem mít nemohu, jediné co mě zneklidňuje je fakt, že nájemce na základě naší nájemní smlouvy, kterou předkládá na úřadu práce, získává příspěvek na bydlení. Doufám tedy, že s tím žádný problém nevznikne.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Pronájem nemovitosti
« Odpověď #3 kdy: Březen 10, 2012 »

Příspěvek na bydlení dostává Váš příbuzný, který jej používá na platbu, za provoz, bytu dalším subjektům. Nikoliv na to, aby penize \"odevzdal\" Vám.
Příspěvek na bydlení je v každém případě příjem osvobozený od daně z příjmu dle §4 odst.1/i Zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]