Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH přenesení daňové povinnosti  (Přečteno 2267 krát)

kemo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH přenesení daňové povinnosti
« kdy: Únor 04, 2012 »

Dobrý den.Provádím práce se strojem (kolový nakladač UNC)na stavbách(větší stavební firma  staví silnice , opravuje ulice pokládá asfaltový povrch a.t.d.Na stavbu si vždy dovezu svůj stroj nákladním autem a provádím práce(rozhrnutí zeminy,asf. živice,štěrku,bourání starých betonů převoz palet a.t.d).V r.2011 jsem fakturoval práce strojem a převoz stroje na stavbu a zpět.Práce strojem asi spadá do RPDP ale co ta přeprava?budu muset psát další fakturu na přepravu nakladače?Neprovozuji autodopravu,nákladní aviji mám jenom na přesun nakladače.Děkuji za radu
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
DPH přenesení daňové povinnosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 04, 2012 »

Další fakturu vystavovat nemusíte, doprava nakladače je vedlejším výdajem k práci strojem. Do faktury uveďte jen práce strojem. Pokud
 by odběratel trval na rozepsání, tak proveďte kalkulaci fakturované částky,  jako přílohu vydané faktury.
IP zaznamenána

marek3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH přenesení daňové povinnosti
« Odpověď #2 kdy: Únor 07, 2012 »

Dobrý den.Při pročítání odpovědí jsem se už nekolikrát setkal s doporučením, že rozepsání položek se má provádět  v příloze faktury. Má toto někde oporu v zákoně?. Dle mého názoru taková kosmetická úprava neřeší správnost zaúčtování při  kontrole.(Mám totiž fakturační program, který mi toto ani neumožňuje) Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH přenesení daňové povinnosti
« Odpověď #3 kdy: Únor 07, 2012 »

Je to pouze doporučení, které nemá oporu v zákoně. Základ daně stanovíte podle § 36 (§ 36a, 38 až 41) ZDPH.

Ovšem pokud například řemeslník fakturuje stavební práce podle § 48 ZDPH ve snížené sazbě a na faktuře má jako samostatnou položku uvedenou i dopravu, tak můžou vzniknout pochybnosti o tom, zda by doprava neměla být účtována v základní sazbě. Je na něm, aby zdůvodnil, že se jedná o vedlejší plnění, které souvisí s plněním hlavním.
IP zaznamenána
Stran: [1]