Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod z daňové evidence  (Přečteno 1226 krát)

JimmyB

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Přechod z daňové evidence
« kdy: Únor 02, 2012 »

Dobrý den,

chci se Vás zeptat, jak je to s přechodem z daňové evidence na výdaje uplatněné procentem z příjmů. Dočetl jsem se, že se k předchozímu daňovému přiznání musí podávat dodatečné. Jsem od roku 2010 OSVČ a vedu daňovou evidenci, za rok 2010 jsem uplaťnoval výdaje podle skutečnosti. Za rok 2011 ale chci využít možnost paušálních výdajů. Dělám tedy grafiku a design na ŽL, v roce 2010 mi nevznikla žádná daňová povinnost ani nebyly žádné nesplacené pohledávky, musím tedy dodávat dodatečné přiznání za rok 2010 a případně co by mělo obsahovat? Nebo bude stačit aktuální přiznání pro rok 2011 s uplatněnými výdajovými paušály? A musím i nadále vést příjmy a výdaje do dalších let ?

Děkuji předem za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přechod z daňové evidence
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2012 »

Pokud jste v daňovém přiznání za rok 2010 (v tabulce D) nevykázal žádné pohledávky ani zásoby, tak nemusíte podávat dodatečné daňové přiznání. V přiznání za rok 2011 uplatníte výdaje procentem z příjmů. V roce 2011 a v dalších letech, ve kterých budete uplatňovat výdaje procentem z příjmů, stačí vést evidenci příjmů a pohledávek.
IP zaznamenána

JimmyB

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Přechod z daňové evidence
« Odpověď #2 kdy: Únor 03, 2012 »

Děkuji Vám za odpověd.
IP zaznamenána
Stran: [1]