Témata > Daňová evidence, účetnictví

minimální výdělek

(1/2) > >>

J.D:
Když za celý rok si v příjmech vydělám miň jak 20 000Kč , tak platím daň z příjmu nebo ne ?

Lena:
Pro rok 2007 platí, že dle paragrafu 38g ost. 1 Daňové přiznání podáva každý, jehož příjmy, které jsou předmětem daně z príjmů FO, přesáhly 15.000,- Kč, Každý konkrétní případ je nutno posuzovat samostatně, záleží na tom jaké ty příjmy jsou, jestli tam není náhodou osvobození, nebo daň zvláštní sazbou. Doporučuji konzultaci s daňovým poradcem, nebo postupovat přesně podle zákona o dani z příjmů.

Jakub:
Dobrý den, chtěl bych se ještě zeptat dodatkem, pokud moje příjmy dosahují méně, než 15 000Kč, ale příjmy ze zaměstnání jsou samozřejmě vyšší, musím i v tomto případě podávat daňové přiznání? Tedy, počítají se příjmy ze zaměstnání jakožto hlavní činnosti také do daňového příznání, ikdyž už byly jednou zdaněny? A druhá otázka: Je velký problém, když jsem měl pro podnikání stejný účet jako pro běžné finanční pohyby, tedy výplaty z práce a další věci? Děkuji předem za odpověď.

Zdena:
Zaměstnanec podává daňové přiznání v případě, že jeho další příjmy např. ze živnosti, z pronájmu, z kapitálového majetku atd. byly vyšší, než 6 tis. Kč za rok. Příjmy ze zaměstnání a zálohy na daň, které vám zaměstnavatel strhával ze mzdy, se zapisují do daňového přiznání.
Není to velký problém. Jestli jste z účtu hradil ve vydatné míře i soukromé záležitosti, tak si zaplacené bankovní poplatky neuplatňujte v plné výši jako výdaj na podnikání, část evidujte nedaňově.

Tomáš:
Dobrý den, rád bych se zeptal na tento případ. 6ivnostník podniká třetím rokem, v roce 2007 měl ale přijmy 0 Kč a uplatňoval daňou ztrátu na finančním úřadě mu však sdělili (ačkoliv si nebyli jistí) že musí zpaltit minimální daň. Jde o běžnou živnost výrobu oděvů, domnívám se však, že dle zákona o dani z přijmu a § 7c by se na něj minimální základ daně vztahovat neměl. Co myslíte? Případně bych Vás poprosil o návr jak toto napravit, podat odvolání? Děkuji!!!

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi