Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod na výdaje procentem  (Přečteno 1408 krát)

Josef33

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přechod na výdaje procentem
« kdy: Leden 15, 2012 »

Vedu DE a jsem plátce DPH. Chci přejít na výdaje procentem. Můj dotaz: Faktury vydané v prosinci 2010 a zaplacené v lednu 2011
mám zdanit dodatečným DP za rok 2010? Co pak s nimi v evidenci 2011? V DE přece zdaňuji kdy peníze došly. A co faktury vydané
v prosinci 2011 a splatné v lednu 2012? Účtovat do roku 2011?
 Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přechod na výdaje procentem
« Odpověď #1 kdy: Leden 22, 2012 »

Faktury vydané v prosinci 2010 jsou pohledávkou roku 2010, takže o hodnotu pohledávek (bez DPH) zvýšíte daňový základ. Pokud jste měli k 31.12.2010 nějaké závazky, které by při úhradě byly daňově uznatelným výdajem, tak naopak můžete základ daně snížit.  

V roce 2011 budou uhrazené pohledávky příjmem, který neovlivňuje základ daně (už byly jednou zdaněné).

Faktury vydané v prosinci 2011 budou jen pohledávkou, kterou už nijak nedodaňujete, neboť neměníte způsob uplatňování výdajů. Do příjmů je započítejte v tom roce, ve kterém budou uhrazeny.
IP zaznamenána

Lucifera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přechod na výdaje procentem
« Odpověď #2 kdy: Leden 23, 2012 »

Dobrý den,
manžel vede daňovou evidenci, ale daň. přiznání za rok 2011 chce uplatnit %.
Zjistila jsem že musíme podat DDP za rok 2010 - na zásobách máme cca 5.000 a máme závazev vůči dodavateli 2200,-.
Pokud se jedná o takhle malou částku, meme také povinost podad DDP, nebo ne?

Pokua ano, jak vyplníme formulář na DDP.
Uvedeme větší náklady a nižžší výdaje o shora uvedené částky a změníme o rozdíl původní základ daně, nebo vyplníme nové pouze na shora uvedené částky.

Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]