Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: RPDP - zámečnictví  (Přečteno 1723 krát)

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
RPDP - zámečnictví
« kdy: Leden 19, 2012 »

Dobrý večer paní Zdeno, mám  OSVČ, který podniká v oboru zámečník. Mám dělat vlastně  první fakturu v RPDP - jedná se  o :
opravu ocelových vrat
opravu opláštění ocelové haly
opravu dvoukřídlé brány

Práce jsou prováděny pro plátce DPH, jedná se prosím Vás o RPDP?  v CZ-CPA vůbec nemůžu dohledat obor zámečník, ale na školení byo řečeno, že tam patří. Snad jen kód 43.99 ....
Děkuji moc za odpověď a hezký večer
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
RPDP - zámečnictví
« Odpověď #1 kdy: Leden 21, 2012 »

Opravu ocelových vrat a dvoukřídlé brány bych viděla v režimu přenesení daňové povinnosti. Vrata i brána jsou součástí stavby (budovy nebo oplocení), takže opravujete stavbu.

 Instalaci a montáž závěsových stěn najdete pod kódem 43.99.5. Zda po tento kód zařadit i opravy, to nevím, ale i v tomto případě bych se přiklonila k RPDP. Předpokládám, že se opláštění stalo nedílnou součástí haly a opravujete stavbu, nikoliv výrobek. Z tohoto důvodu jsem zavrhla zatřídění do kategorie  33.11.1 Opravy a údržba kovodělných výrobků.

Zámečníci to asi nemají lehké. Zkuste problém konzultovat s objednatelem, možná má k dispozici vyjádření daňového poradce.
IP zaznamenána

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
RPDP - zámečnictví
« Odpověď #2 kdy: Leden 22, 2012 »

Děkuji za Vaší odpověď, napsala jsem na FÚ a jejich odpověď  je stejná . Děkuji ještě jednou
IP zaznamenána
Stran: [1]