Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jak dát polovinu nákladů do daňové evidence.  (Přečteno 1457 krát)

Lukyn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Zdravím, koupil jsem si nový PC k podnikání. To mám ale jako vedlejší činnost a já bych chtěl dát do nákladů pouze polovinu. Tedy do daňové evidence zapíšu 9000,- a na FÚ budu ukazovat fakturu na 18 000,-?

Mám ŽL teprve pár měsíců a nechtěl bych mít starosti s nějakými prkotinami, proto takový pitomý dotaz... :-) Díky za radu.

A když už jsem u té daňové evidence. Mám tabulku, kam zapisuji příjmy a výdaje za to a to a když ji tedy za minulý rok vytisknu, mám jí i orazítkovat, podepsat, nebo stačí jen ten list papíru. Děkuji moc.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Jak dát polovinu nákladů do daňové evidence.
« Odpověď #1 kdy: Leden 04, 2012 »

Luky, dobrý den, žádný učený z nebe nespadl, a žádný dotaz není hloupý, hloupý je člověk, který se bojí optat, aby náhodou neukázal, že něco neví...
Asi nevedete  daňovou evidenci v programu k tomu určeném, takže bych to udělala jak navrhujete, do výdajů dejte jen polovinu částky, a při případné kontrole ukážete fakturu, úředníci by měli radost, že jste si nedal do výdajů celou částku....Pokud by jste vedle daňovou evidenci v programu, zaúčtovala bych polovinu částky jako provozní výdaj, a druhou polovinu částky jako výdaj bez vlivu na zisk. Jana
IP zaznamenána

Lukyn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Jak dát polovinu nákladů do daňové evidence.
« Odpověď #2 kdy: Leden 04, 2012 »

Děkuji za radu. Polovinu PC si dávám do nákladů právě proto, že mám ŽL jako vedlejší činnost a PC využívám i k osobím potřebám. Někde jsem se dočetl, že v takových případech je lepší si dát do nákladů nějaké určité procento, aby při případné kontrole nebyl problém s dokazováním, jestli je opravdu PC využíván jen k podnikání... Hlavně bych se tím dostal do mínusu. :-)

Ještě se tedy dovolím zeptat, jestli existuje nějaká hranice nebo procento, kolik peněz si může člověk do nákladů dát. Protože to, co dělám, je pouze koníček, kterým si občas přivydělám, používám výdělek většinou na nákup vybavení právě jako PC nebo kancelářské potřeby a ostatní věci. V loňském roce jsem se tím dostal na zhruba 90% výdajů oproti příjmu. Nevadí to?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak dát polovinu nákladů do daňové evidence.
« Odpověď #3 kdy: Leden 04, 2012 »

Žádná hranice není, do výdajů si můžete uplatnit tolik výdajů, kolik jste schopen obhájit. Jestli máte podnikání jako vedlejší činnost, nevykazujete velké obraty ani nevykazujete ztráty, tak si Vás FÚ asi nebude všímat.

Daňovou evidenci nemusíte razítkovat ani podepisovat, stačí list papíru. Jméno a DIČ můžete dát do záhlaví tabulky.
IP zaznamenána

Lukyn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Jak dát polovinu nákladů do daňové evidence.
« Odpověď #4 kdy: Leden 04, 2012 »

Děkuji za pomoc. Hezký den. :-)
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Jak dát polovinu nákladů do daňové evidence.
« Odpověď #5 kdy: Leden 12, 2012 »

Ukázky jednoduché daňové evidence: http://www.jakpodnikat.cz/neplatce-dph-navod.php
IP zaznamenána
Stran: [1]