Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňově uznatelný náklad v DE  (Přečteno 1802 krát)

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Daňově uznatelný náklad v DE
« kdy: Listopad 08, 2011 »

Dobrý den, zase moc prosím, paní Zdeno, o radu. Podnikatel , který vede daňovou evidenci , zaplatil v roce 2011 dlužné nájemné za rok 2008 a zároveň zaplatil nájemné na celý rok dopředu. Jedná se o částku 350 000,-  . Daňová evidence nezná časové rozlišení, ovlivní to hodně
základ daně roku 2011, bude to tak správně? Děkuji- Eva Louvarová
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňově uznatelný náklad v DE
« Odpověď #1 kdy: Listopad 08, 2011 »

V daňové evidenci se časově rozlišuje pouze leasing. Pokud podnikatel zaplatil nájemné v roce 2011 (a je úplně jedno, za jaké období je zaplatil), pak uhrazenou částku uplatní jako daňový výdaj roku 2011.
IP zaznamenána

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Daňově uznatelný náklad v DE
« Odpověď #2 kdy: Listopad 10, 2011 »

Moc děkuji!
IP zaznamenána

paf

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Daňově uznatelný náklad v DE
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 17, 2011 »

Dobrý den, mám e-shop, vedu DE, nejsem plátce DPH.

1) Zákazník reklamoval zboží, dle zákona jsem mu vrátila částku za zboží plus jeho prokazatelně vynaložené náklady s reklamací, zákazník posílal reklamované zboží přímo k dodavateli a pak mi poslal podací lístek z pošty na základě kterého jsem mu vrátila částku za fakturu + částku za poštu, když odesílal to zboží k reklamaci přímo mému dodavateli - můžu si takový podací lístek dát do výdajů uznatelných? Navíc jsem to vracela přes účet, takže mám na výpise částku vyšší než byla faktura, jak tedy vystavím dobropis - na jakou částku a jak to vše zaevidovat?

2) Zákazník zaplatí převodem na účet, tudíž vystavím fakturu, ale převezme si zboží osobně, stačí mi podpis přebírajícího na té faktuře s datumem převzetí?

3) Do inventury skladových zásob za rok 2011 zahrnu i zboží, které sice v roce 2011 dorazilo od dodavatele (některé se už i v roce 2011 prodalo), ale faktura vystavená za toto zboží v roce 2011 je uhrazená až v roce 2012?

Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]