Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: pozastavená živnost + platba za dříve provedenou práci  (Přečteno 1529 krát)

greencat

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15

Dobrý den, ráda bych od 1.11. na 4 měsíce přerušila živnost, ale vím, že mi na účet ještě přijde jedna platba za dříve provedenou práci - je to problém? Musím počkat až platba přijde a pak živnost přerušit?
Děkuji!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
pozastavená živnost + platba za dříve provedenou práci
« Odpověď #1 kdy: Listopad 05, 2011 »

Můžete přerušit od 1.11.2011.
IP zaznamenána

Alf8875

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
pozastavená živnost + platba za dříve provedenou práci
« Odpověď #2 kdy: Listopad 28, 2011 »

Dobrý večer jsem OSVČ cca. 2 roky pracuji na Volnou živnost ve stavebnictví (pomocné a dokončovací práce) v loni jsem živnost pozastavil v prosinci vše jsem oznámil na potřebných institucích a byl jsem zaregistrován na dobu cca. 4 měsíců na ÚP v Novém Jičíně abych měl aspoň uhrazeno zdrav. pojištění když jsem neměl žádné příjmy. Živnost jsem obnovil letos  březnu se stavební sezónou. Rok se s rokem sešel a stavební sezóna končí a měl jsem za to že se bude opakovat stejný scénář jako v loni ale oůha. Volal jsem na ÚP a tam mi řekli že to takto již letos nejde že díky oněm změnám a reformám není vůbec jisté zda vůbec od ÚP dostanu nějakou korunu na přežití a překlenutí zimy. Že sami nevědí co bude a že čekaji na předpis z ministerstva práce a soc.věcí ???!!! Je možné aby nechali člověka který si poctivě platí soc. i zdrav pojištění bez koruny ? I když né svoji vinou není zrovna práce .... Děkuji za brzkou odpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
pozastavená živnost + platba za dříve provedenou práci
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 11, 2011 »

Pokud přerušíte provozování živnosti, tak se můžete zaregistrovat na úřadu práce. Výši podpory neznám, ale moc peněz to asi nebude. Plátcem zdravotního pojištění bude stát. Oproti loňsku už není možné v období pobírání podpory v nezaměstnanosti přivydělávat například na dohodu o provedení práce.
IP zaznamenána
Stran: [1]