Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9

Autor Téma: §92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví  (Přečteno 115792 krát)

lenny40

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #45 kdy: Leden 28, 2012 »

Paní Zdeno, děkuji za názor, je to dilema i pro nás:-) necháme si to asi zatřídit a bude klid:-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #46 kdy: Leden 28, 2012 »

Teď jsem zabrousila do vysvětlivek a našla jsem:
43.99.4 Betonářské práce. Zahrnuje lití betonu do bednění. Takže jsme v režimu přenesení.
IP zaznamenána

kofola17

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #47 kdy: Leden 31, 2012 »

Dobrý den,
potřebuji poradit s tímto zatříděním:

1.Ze zařízení-výměníkové stanice vymontujeme čerpadlo nebo armatury,opravíme na dílně a zpětně namontujeme.
   Zařadil jsem to jako 33.12.12 - oprava ostatní čerpadla-potrubních armatur , ale odběratel chce RPDP s tím,že se jedná o montáže,ale není mi schopen říci zařazení.Nic nového mimo dílů do opravy nedodáváme.
2.Přímo na VS opravujeme výměník tepla - lze 33.11.12 Opravy a údržba kovových nádrží, zásobníků a podobných nádob z kovu?
3.Opravovali jsme na kotelně plynový kotel-měnili jsme vadný manometr+ventil a měnili staré odpadní potrubí u kotle-nejedná se o kotel na výrobu páry pro vytápění,ale pro technologii prádelny - tady nevím-43.22?.
4.Montovali jsme na potrubní rozvod páry nové dodané armatury - název ale je oprava potrubí tj.33.11

Díky.
IP zaznamenána

JiříBo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #48 kdy: Únor 01, 2012 »

Dobrý den, prosím paní moderátorku i účastníky fóra o radu, případně již o zkušenosti se zatříděním naší činnosti dle CZ-CPA:
 Montujeme zabezpečovací systémy, kamerové systémy a strukturovanou kabeláž (i optickou) sítě LAN . Od výrobce zabezpečovacích systémů jsme dostali doporučení, že montážní práce spadají do PDP (zřejmě 43.21.10 - Special.elektroinst.práce), prodej a samostatné revize těchto systémů do PDP nespadají.
Nevím jestli kamerové systémy (kamery jsou elektr.optická zařízení a rovněž je lze připojit do LAN sítí) a strukturovanou (též optická)  kabeláž zařadit stejně jako zabezpečovací systémy do 43.21.10 (viz.výše) nebo např. do 33.20.4 Instalace elektronických a optických zařízení . Od ofico firem, které k CZ-CPA mohou podat nějaké vysvětlení většinou odpověď nedostaneme nebo jen odkaz na metodiku zatřídění a kódovník.  Od zkušenějších účetních máme postupovat dle rady co je na pevno přidělané k budově apod. bude v PDP , jinak ne. Děkuji všem za pomoc a rady.    
Hezký den JiříBo
IP zaznamenána

jitkaSz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #49 kdy: Únor 02, 2012 »

Dobrý den,
 mám problém s režimem PDP, a to pro servis systému měření a regulace pro ustřední topení  a nebo pro vzduchotechniku. Jsou to smluvní servisy těchto zařízení, někdy je to i s případnou opravou. Dále je to servis kotlů (pojem průmyslový a neprůmyslový kotel mi doposud nebyl jasně vysvětlen). Rovněž servis či případná oprava klimatizačních jednotek (co je to průmyslová KJ ?- 43.22.12 nebo 33.12.18).Nechápu vyjmutí z režimu  u průmyslových kotlů nebo klimatizací, jak se to má rozlišovat?  Mám v tom zmatek  a potřebuji fakturovat. Děkuji za případnou pomoc.
IP zaznamenána

Svídová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #50 kdy: Únor 06, 2012 »

Dobrý den, nemám jasno v tom, jestli se vede jedna daňová evidence pro případ přenesení daňové povinnosti a druhá pro ostatní zdanitelná plnění. Všechna jsou uskutečňována v tuzemsku. Děkuji.
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #51 kdy: Únor 09, 2012 »

dodavatel nám fakturoval \"výměnu vodovodního potrubí od studny do objektu\", a to v rámci přenesení daňové povinnosti bez DPH.ale nevím,kam to zařadit
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #52 kdy: Únor 09, 2012 »

Citace: Svídová
Dobrý den, nemám jasno v tom, jestli se vede jedna daňová evidence pro případ přenesení daňové povinnosti a druhá pro ostatní zdanitelná plnění. Všechna jsou uskutečňována v tuzemsku. Děkuji.
Pro případy přenesení daňové povinnosti je třeba vést 2 evidence, pokud pro ně máte náplň. Jednu pro přijatá plnění a druhou pro uskutečněná plnění. Spolu s daňovým přiznáním pak podáváte výpis z evidence jednak z pozice dodavatele, jednak z pozice odběratele.

Bližší informace k výpisu z evidence k režimu PDP najdete zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_14436.html
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #53 kdy: Únor 09, 2012 »

Citace: marka
dodavatel nám fakturoval \"výměnu vodovodního potrubí od studny do objektu\", a to v rámci přenesení daňové povinnosti bez DPH.ale nevím,kam to zařadit
Z pohledu DPH: do přijatých plnění, které podléhají RPDP.
Z pohledu DzP: do oprav.
IP zaznamenána

Pal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #54 kdy: Únor 17, 2012 »

Lenny40, vydržte, taky jsem posílala dotaz a to 9.11.2011, odpověď přišla koncem ledna 2012. Jen bych ještě chtěla poprosit, zda by mohl někdo dát odkaz na CZ CPA oddíl 33 - oprava,údržba a instalace strojů a zařízení, bohužel se mně to nedaří najít. Děkuji Všem.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
IP zaznamenána

aludnev

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #56 kdy: Únor 20, 2012 »

Dobrý den, je někde popsáno, jak se k této problematice budou stavit pojišťovny a banky? Bude to stejné jako plátce DPH proti plátci DPH, prosím? Např.: Když nám přijde faktura na opravu sekvenč. spínacího okruhu bude bez DPH a my si doděláme RCH, prosím? Díky moc za informaci. V.D.
IP zaznamenána

olincle

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #57 kdy: Únor 28, 2012 »

Prosím o radu,firma nám fakturuje izolační práce v režimu PDP,ale my nejsme konečným plátce.Tyto práce dále fakturujeme konečnému odběrateli.Jak mám zaúčtovat DPH od izolační firmy a jak fakturovat konečnému plátci.Pořád v tom nějak nemám jasno ...děkuji moc za radu  O.
IP zaznamenána

tetakaterina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #58 kdy: Duben 11, 2012 »

Dobrý den,
při výrobě a montáži dřevěných oken-truhlářské práce je přenesení daňové povinnosti jen u staveb-budov anebo vždy,i když se okna montují např. na lodi?Děkuji za odpověď.JH
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #59 kdy: Duben 11, 2012 »

Jen u staveb, lodí se netýká.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9