Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9

Autor Téma: §92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví  (Přečteno 115972 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #105 kdy: Září 24, 2012 »

Jedná se o poskytnutí prací, které odpovídají číselnému kódu klasifikace produkce CZ-CPA 41 až 43. Při poskytnutí těchto prací mezi plátci je nutno použít režim přenesení daňové povinnosti, zhotoviteli to ukládá § § 92e zákona o DPH. Pokud máte fakturu s daní, tak bych si netroufala na základě tohoto DD uplatnit nárok na odpočet DPH. Požádejte zhotovitele, aby fakturu přepracoval. Kdyby odmítl, tak bych mu asi zaplatila jen částku bez DPH.

Podle Vysvětlivek ke klasifikaci produkce CZ CPA spadá instalace zábradlí pod kód 43.29.12, jak píšete.
Kopíruji z vysvětlivek:
43.29.12 Montáž (osazení) plotů, zábradlí, mříží
Z:
- instalace plotů, zábradlí apod. z různých materiálů (drátěných, dřevěných, ocelových, ze sklolaminátu) na nádvořích, hřištích, u obytných domů i průmyslových budov
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #106 kdy: Září 24, 2012 »

děkuji.a pokud je na faktuře napsáno jen \"rekonstrukce zábradlí\" a není tam vyloženě napsaná montáž,či jeho instalace,mohlo by to mít nějaký vliv?i když asi ne,že?pracovníci fú by mohli šťourat,jak a kdo to vlastně namontoval.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #107 kdy: Září 25, 2012 »

Slovo rekonstrukce nemá podle mého názoru žádný vliv. Jestliže je instalace zábradlí považována za stavební práci, tak bude stejně posuzována i rekonstrukce zábradlí. Případnou opravu zábradlí bych také viděla v režimu PDP.
IP zaznamenána

Marek11

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #108 kdy: Září 26, 2012 »

Dobrý den.

Přijal jsem fakturu od stavební společnosti. Jedná se o fakturu, na kterou se vztahuje přenesená daň. povinnost. Mám DPH uhradit hned jak dostanu fakturu a poté si nárokovat vrácení v přiznání z DPH (resp. se mi poníží platba DPH v rámci přiznání k DPH) nebo nic neplatím a oboje se mi vykrátí při tvorbě přiznání k DPH? Jsem čtvrtletní plátce DPH. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #109 kdy: Září 26, 2012 »

Nic neplatíte, oboje se vykrátí až v přiznání k DPH. Nezapomeňte podat spolu s přiznáním i výpis z evidence (výpis se posílá elektronicky).
IP zaznamenána

Marek11

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #110 kdy: Září 26, 2012 »

Děkuji za odpověď. Také díky za tento web, je ten nejlepší široko daleko.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #111 kdy: Září 28, 2012 »

Citace: PetraP10
Dobrý den,
chtěla bych se optat, obrdželi jsme fakturu za jeřábnické a vazačské práce včetně manipulace jeřábu. Tyto práce do R PDP spadají. My měli pronajaté tyto slžby ne tentokráté přímo na stavbě jako takové, ale práce byly prováděny na skladovací hale. Bude zde skutečně fakturace s DPH správně, nebo by měla být faktura bez DPH v R PDP? Našla jsem k tématu jeřábnických prací více názorů. Mohu prosit ten Váš?
Děkuji
Pokud se nejednalo o stavební práce (výstavba skladovací haly), ale pouze o přemístění materiálu ve skladu, tak je podle mého názoru fakturace s DPH správná.
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #112 kdy: Říjen 16, 2012 »

Obdrželi jsme fakturu znějící na instalatérské práce-v rozpisu prací je uvedeno,že se vyměnil starý plynový kotel za nový,včetně všech trubek a ventilů apod. v provozovně s obchodní činností.Dodavatel nám to fakturoval klasicky s DPH.
Podle mě by to ale mohlo spadnout pod 43.22.11 (instalace trubek,ostatní instalatérské práce),nebo 43.22.12 (instalace topení,údržba a oprava kotlů).Jedná se o kotel 12kW,určen k vytápění (tedy nejedná se o průmyslový kotel).
Podle Vás to je RPDP nebo ne?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #113 kdy: Říjen 18, 2012 »

Podle mého názoru se jedná o práce, které lze zatřídit pod kód 43.22.12 (Instalace topení, ventilace a klimatizace), zhotovitel je měl účtovat v režimu přenesení daňové povinnosti. Pokud si na základě jeho faktury s DPH uplatníte nárok na odpočet, tak vám jej FÚ nemusí uznat.
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #114 kdy: Říjen 18, 2012 »

Citace: Zdena
Podle mého názoru se jedná o práce, které lze zatřídit pod kód 43.22.12 (Instalace topení, ventilace a klimatizace), zhotovitel je měl účtovat v režimu přenesení daňové povinnosti. Pokud si na základě jeho faktury s DPH uplatníte nárok na odpočet, tak vám jej FÚ nemusí uznat.
ale může...pokud dodavatel toto plnění přizná ve svém přiznání.stát na tom nebude tratit.
jedná se mi o to,že dodavatel se nemá k tomu,aby tu fakturu předělal.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #115 kdy: Říjen 18, 2012 »

§ 72/ ZDPH (Nárok na odpočet daně):
\"Daní na vstupu u přijatého zdanitelného plnění se rozumí daň uplatněná podle tohoto zákona.\"
 
Jestliže se má podle tohoto zákona uplatnit RPDP, tak DPH, kterou si uplatníte z přijatého DD, zřejmě nebude daní podle tohoto zákona.

Jestli se nemá k tomu, aby fakturu předělal, tak to buď můžete nechat být a spolehnout se, že FÚ nárok uzná, nebo mu zkuste pohrozit, že zaplatíte jen částku bez DPH, třeba si dá říci.
IP zaznamenána

JanaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #116 kdy: Duben 04, 2013 »

Dobrý den,
Obec si zadala vyčistit rybník od bahna - práce bagrem, rybník používá pro ekonomickou činnost. Fakturovat jsem původně chtěla v PDP, ale když jsem začala procházet
různé diskuze, tak jsem na pochybách a vůbec si nevím rady,co je správně. Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #117 kdy: Duben 04, 2013 »

Také nevím, co je správně. Já tam ty stavební práce moc necítím, spíš bych to přirovnala k čištění septiku, nebo venkovní kanalizace, a to jsou činnosti, které nepodléhají režimu přenesení. Dřív, než si s tím začneme lámat hlavu, bych se zeptala, zda je obec ochotna akceptovat fakturaci v režimu PDP?

Směřuji tím k § 92e/2 ZDPH: jestliže obě strany přijmou režim přenesení (odběratel doplní výši daně, pošle na FÚ výpis z evidence ) tak se má za to, že fakturované práce podléhají režimu. A nemusíte řešit zatřídění a otázku, zda se opravdu jedná o stavební práce.
IP zaznamenána

lenny40

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #118 kdy: Duben 05, 2013 »

jestli můžu svým posledním poznatkem přispět - min. týden jsem s obcí řešila obdobný případ, jednalo se o práce bagrem a obec přímo sdělila (a dala nám i písemné prohlášení), že požaduje fakturaci v běžném režimu, tedy s DPH. Nejlepší bude opravdu se obrátit na konkrétní obecní úřad. Lenka
IP zaznamenána

JanaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
§92 e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví
« Odpověď #119 kdy: Duben 08, 2013 »

S Obcí jsem se domluvila na fakturaci s DPH(mají i rybník,který nepronajímají), ale byli ochotni akceptovat fakturaci v režimu PDP. To ale neřeší problém jestli tyto práce jsou v režimu PDP.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9