Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dańová evidence - jak na účet v bance  (Přečteno 1345 krát)

davkiller

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Dańová evidence - jak na účet v bance
« kdy: Listopad 01, 2011 »

Zdravím všechny kdo začínají a mají občas nějaké nejasnosti, na které však vždy dostanou odpověď na tomto perfektním fóru.
Chtěl jsem se zeptat. Vedu daňovou evidenci a to tak, že tam mám kolonky na hotovost a také na banku, neplátce DPH, vedlejší činnost.

Mám svůj soukromý účet, ale i podnikatelský účet. Ze svého soukromého účtu vybírám vždy hotovost na to,abych zaplatil hotově za dodané zboží pro svůj e-shop (na dobírku, bez poštovného a doběrečného).  Ale veškeré příjmy z prodeje na eshopu, které jsou získány bezhotovostně přicházejí na ponikatelský účet. Přitom se hromadí peníze na PÚ a na SÚ se finance snižují.
Jak můžu , nebo jakým způsobem můžu převést peníze z PÚ na SÚ? A u PÚ nemám platební kartu. Jak to mám udělat  a jak to poté zaevidovat do DE?
děkuji za odpověď, snad jsem byl pochopitelný ve svých strohých větách.
děkuji
david

PS: ještě jedna věc: jak si poradit s připsaným úrokem na PÚ? Ten činí např 0.14 kč/měsíc.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dańová evidence - jak na účet v bance
« Odpověď #1 kdy: Listopad 01, 2011 »

Dobrý den, Davide, já bych viděla jako možnost převést finance z účtu podnikatelského na účet soukromý a výdej z PÚ zaúčtovat jako osobní spotřebu....

Připsaný úrok z účtu zaúčtujete jako příjem z kapitálového majetku (§ 8 zákona o daních z příjmů) v ročním přiznání řádek 38.  jana
IP zaznamenána
Stran: [1]