Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zalozeni zivnosti  (Přečteno 1145 krát)

Curly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
zalozeni zivnosti
« kdy: Říjen 21, 2011 »

Dobry den,
kdyby se nasel nekdo, kdo mi poradi, byl bych vdecny:
Jsem na uradu prace, nedari se najit zajimavou prilezitost, tak zvazuji, ze bych se pokusil zivit sam - nabizel bych ruzne sluzby[manualni prace, pece o zahradu, zelen, vyroba palivoveho drev, pokud by se darilo mozna i dalsi]. Co me ovsem odrazuje, je povinnost hned od zacatku platit pro zatim nezamestnaneho cloveka dosti vysoke zalohy na zp a sp[dohromady skoro 3 tis], jelikoz zadnou jinou praci nemam a musela by tedy tato cinnost byt vedena jako hlavni, ale kdyz nevim, zda a jaky bych mel vubec zisk, prijde mi to jako velka prekazka hned platit tyto zalohy. Existuje nejak moznost, jak se tomuto vyhout? Vyhovovalo by mi platit treba az na konci roku urcitou cas z vysledku meho podnikani, ale to by zrejme muselo jit o zivnost volnou. Dekuji za jakykoliv tip.
Matej
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zalozeni zivnosti
« Odpověď #1 kdy: Říjen 22, 2011 »

Druh živnosti nebo jiné samostatné výdělečné činnosti nerozhoduje. Pokud nebudete zároveň s podnikáním zaměstnán (případně nebudete studentem do 26 let nebo poživatelem důchodu), tak budete považován za OSVČ hlavní a placení minimálního pojistného se nevyhnete.
IP zaznamenána

Curly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
zalozeni zivnosti
« Odpověď #2 kdy: Říjen 23, 2011 »

hm, tomu rikam idealni podnikatelske prostredi. vivat cr!
dekuji za odpoved, zdeno.
IP zaznamenána

Curly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
zalozeni zivnosti
« Odpověď #3 kdy: Říjen 23, 2011 »

jeste bych mel jeden dotaz, pokud bude nekdo vedet?
Jakym zpusobem [asi]financni urad kontroluje prijmy z vedlejsi cinnosti, prodeje vypestku[do 20tis], tak aby clovek tuto hranici nepresahl a nemel tudiz povinnost sve prijmy zdanit :]
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zalozeni zivnosti
« Odpověď #4 kdy: Říjen 23, 2011 »

Dokud vás někdo neudá, tak FÚ nemá co kontrolovat.
IP zaznamenána
Stran: [1]