Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DUZP u FP z EU  (Přečteno 1754 krát)

bara.jedna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DUZP u FP z EU
« kdy: Říjen 23, 2011 »

Dobrý den, prosím o radu, podnikatel FO, plátce DPH má v pronájmu os. automobil od slovenské spol., nájemné je fakturováno měsíčně. Na faktuře je datum vystavení 21.7., bude toto datem uskutečnění zdanitelného plnění nebo 31.7., což je vlastně poslední den v měsící poskytnutí služby? Děkuju moc za radu ......
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DUZP u FP z EU
« Odpověď #1 kdy: Říjen 23, 2011 »

Pronájem automobilu vidím jako službu poskytnutí práva k využití věci. Zdanitelné plnění se podle ustanovení § 25/5/b) ZDPH uskutečnilo dnem uvedeným ve smlouvě. Pokud nemáte smlouvu, tak těžko určit DUZP. Pokud slovenská společnost fakturuje v cizí měně a vy používáte denní kurz, tak byste si měla sehnat smlouvu a doufat, že v ní bude uvedeno, který den je považován za den zdanitelného plnění.
IP zaznamenána

bara.jedna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DUZP u FP z EU
« Odpověď #2 kdy: Říjen 25, 2011 »

Dobrý den, děkuji moc za odpověď a můžete mi prosím ještě poradit ......... smlouvu už mám, jaký mám použít kurz pro samovyměření? Ve smlouvě je uvedena částka za pronájem ve slovenských korunách za měsíc, stanovený pevný kurz v CZK a částka v CZK. Musím použít tento stanovený kurz nebo svůj denní vyměřovací kurz? Děkuji ....
IP zaznamenána

bara.jedna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DUZP u FP z EU
« Odpověď #3 kdy: Říjen 25, 2011 »

pardon, částka v EUR
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DUZP u FP z EU
« Odpověď #4 kdy: Říjen 25, 2011 »

§ 4/4 ZDPH: (4) Pro účely tohoto zákona se pro přepočet cizí měny na českou měnu použije kurz devizového trhu vyhlášený Českou národní bankou a platný pro osobu provádějící přepočet ke dni vzniku povinnosti přiznat daň, popřípadě přiznat osvobození od daně ....

Pokud máte ve vnitřní směrnici stanoveno, že pro přepočet cizí měny pro účely DPH používáte denní kurz ČNB, tak přepočtěte denním kurzem. To je kurz platný pro osobu provádějící přepočet.
IP zaznamenána
Stran: [1]