Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nezaplacená faktura  (Přečteno 2878 krát)

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
nezaplacená faktura
« kdy: Leden 01, 2012 »

Zdravím Zdeni,

vše nej do nového roku.

Mám dotaz ohledně vydanané faktury dne 22.11.2011 s datem platnosti do 1.12.2011. Bohužel svou blbostí jsem dodala jedné známe
zboží dříve než faktura byla vyplacena.  Do dnešního dne peníze nemám na účte s tím, že mi paní slíbila, že do tohoto týdne zaplatí(tak budu doufat, že to bude pravda),
jenomže já teď nevím jak to mám zaučtovat do DE... Faktura byla vystavena, zboží odesláno, ale nezaplaceno.
Prosím poradíte mi?

Další dotaz mám ohledně ztráty kopie vyplněného formuláře příjmu k dani fyzických osob za rok 2010. Všechno si zakládám z důvodu případné kontroly FU, jenomže kopii teď nemůžu najít. Je to problém a myslíte, že je tady možnost požadat FU o zajištění kopie?

Moc děkuji
Radmila
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
nezaplacená faktura
« Odpověď #1 kdy: Leden 01, 2012 »

Dobrý večer, Radmilo. Přeji vše nejlepší do roku 2012 i Vám.

Nezaplacená faktura (spolu s Vámi doufám, že Vám bude dříve či později zaplacena) není žádný problém. Neuhrazenou částku zapište do tabulky D přílohy č. 1 jako pohledávku. Do daňové evidence ji zapište až v tom období, kdy bude zaplacena (kdy budete mít příjem).

Kontrola FÚ nevyžaduje kopii daňového přiznání, mají originál, který jste jim odevzdala. Zkuste ještě chvíli hledat, třeba kopii objevíte. Myslím, že když zajdete za svým správcem daně a neoficiálně jej poprosíte o kopii, tak Vám vyhoví.
IP zaznamenána

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
nezaplacená faktura
« Odpověď #2 kdy: Leden 02, 2012 »

Zdeni, jste zlatá, moc děkuji. Ještě mám dotaz ohledně účtování vráceného přeplatku SD. V loňském roce jsem zaplatila o 750Kč navíc, účtovala jsem
jako výdaj danový v DE 2010. FU úřad mi přeplatek vrátil v unoru 2011, takže v DE pro rok 2011 budu mít tuto částu zaúčotvanou jako přijem nedaněný a nebudu ho započítavat, tedy nebude ovlivnovat výpočet základu daně, je tak?

A ještě se chci zeptat, jak zaúčtovat osobní výběr z podnikatelského BU. Jako výdaj nedanový? Tudíž mi to rovněž neovlivní základ daně....

Moc děkuji
Radmila
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
nezaplacená faktura
« Odpověď #3 kdy: Leden 02, 2012 »

Přeplatek silniční daně 750 Kč bude příjmem OVLIVŇUJÍCÍ  základ daně roku 2011, ZAPOČÍTÁTE do příjmů ( v roce 2010 byl výdajem ovl.ZD)  nebo ponížíte výdaje ovl.ZD. ( já přeplatky, které vykážu v Přiznání  silniční daně k 31.01.20.. ponechávám jako zálohy SD na  následující rok)

 Osobní výběr z účtu = osobní spotřeba podnikatele, výdaj NEDAŇOVÝ, neovlivní ZD.

 Jinak taky přeji všem do roku 2012 jen to nejlepší.
IP zaznamenána

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
nezaplacená faktura
« Odpověď #4 kdy: Leden 02, 2012 »

Jaru, moc Vám děkuji za odpověd a přeji vše nej v novém roce:-)
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
nezaplacená faktura
« Odpověď #5 kdy: Leden 03, 2012 »

Dobrý den, mám podobný dotaz jako paní Radmila. Vystavili jsme fakturu 1.12. se splatností 10. 12. 2011. Do dnešního dne nebyla zaplacena. My nejsme plátci daně. Jak to prosím zaúčtovat?
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
nezaplacená faktura
« Odpověď #6 kdy: Leden 04, 2012 »

Pokud vedete daňovou evidenci, bude příjmem  až v momentě úhrady ( např.úhrada 01/2012 = příjem roku 2012), k 31.12.2011
bude pohledávkou, vykážete tabulka D přílohy č.1 .
IP zaznamenána
Stran: [1]