Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pohledávky na přelomu let  (Přečteno 1359 krát)

mirsoft

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Pohledávky na přelomu let
« kdy: Září 21, 2011 »

Dobrý den, vedu DE a měl bych k ní jeden dotaz. Na konci roku mám vystavených několik faktur, které budou zaplaceny až v následujícím roce. Vím, že z pohledu přiznání k dani z příjmu bych tyto faktury evidoval ke konci tohto roku jako pohledávky a zdaňoval bych je až v přiznání k následujícímu roku, kdy platby skutočně příjmu. Chci se ale zeptat, jestli je možné tyto příjmy přiznat a zdanit již v tomto roku, kdy byla faktura vydána, pokud se tak dobrovolně rozhodnu (jde mi o to, že tento rok si ještě mohu dovolit zvýšit daňový základ a např. vím, že od následujícího roku přejdu na paušální výdaje procentem a tímto způsobem bych si zjednodušil nutnost podávání dodatečného daňového příznání příští rok, takže přiznat a zdanit pohledávky tento rok by pro mně bylo výhodnější).

Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pohledávky na přelomu let
« Odpověď #1 kdy: Září 21, 2011 »

Pokud budete v roce 2012 uplatňovat výdaje procentem z příjmů, tak v daňovém přiznání za rok 2011 proveďte úpravy základu daně. Nezaplacené faktury (pohledávky) nebudou v příjmech na ř. 101, ale tabulce E jako úprava zvyšující rozdíl mezi příjmy a výdaji, částku přenesete do ř. 105. Pokud budete mít k 31.12.2011 nějaké závazky, které by při úhradě byly daňovým výdajem, tak je můžete uvést do tabulky E jako úpravu snižující, přenesete do ř. 106.
IP zaznamenána

mirsoft

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Pohledávky na přelomu let
« Odpověď #2 kdy: Září 22, 2011 »

Děkuji moc, nádherně jasná, přehladná a rychlá odpověď, finanční úřady by se veru od vás mohli učit :) Ještě jednou díky a hodně štěstí!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pohledávky na přelomu let
« Odpověď #3 kdy: Září 22, 2011 »

Rádo se stalo. Mnoho štěstí i Vám.
IP zaznamenána
Stran: [1]