Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH - náhrada škody??  (Přečteno 3467 krát)

Slávka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 64
DPH - náhrada škody??
« kdy: Červenec 25, 2011 »

Prosím o radu. Dodavatel dodal autodílně - OSVČ, plátce DPH náhradní díl do auta. Autodílna toto zamontovala zákazníkovi. Ten po čase  reklamoval závadu na tomto autodílu v autodílně. Autodílna po dohodě s dodavatelem tento díl opravila a a tuto práci  a materiál fakturuje dodavateli. Ten ovšem chce vystavit fakturu bez dph s odůvodněním, že je to náhrada škody. Probrala jsem různé diskuse, ale nikde jsem nenašla, jak to vlastně má být. I kdybych vystavila fakturu bez DPH, je mi divné, že na ten materiál, který byl použit při opravě vadného dílu byl uplatněn odpočet  dph a při montáži odvedeno dph nebude. Nevím, jestli už v tom nevidím větší vědu, než to je.  Budu všem vděčná za jakoukoliv radu. Děkuji.
IP zaznamenána

Slávka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 64
DPH - náhrada škody??
« Odpověď #1 kdy: Červenec 31, 2011 »

Prosím poradí mi někdo. nebo nikdo opravdu neví. Děkuji.
IP zaznamenána

Mmaarriiee

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
DPH - náhrada škody??
« Odpověď #2 kdy: Srpen 11, 2011 »

Dobrý den, napíšu, co jsem nedávno zjišťovala ohledně účtování škody. Škoda se účtuje opravdu bez DPH, ale problém je v tom, aby se opravdu jednalo o škodu, jak ji chápe zákon, což se, podle mého názoru, v tomto případě nejedná. Škoda by byla např. zničení dílu při živelní pohromě (o čemž by bylo nutné mít nějaké doklady - protokol od pojišťovny atd.) nebo třeba odcizení, příp. poškození dílu třeba v průběhu doručování mezi dodavatelem a vámi (pokud by se na to nevztahovala nějaká pojistka) a opět by byl potřebný nějaký doklad (protokol od policie atd.). Zkrátka se zařazením do kategorie \"škoda\" bych byla velice opatrná.
IP zaznamenána
Stran: [1]