Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vše co je potřeba po založení živnost  (Přečteno 1752 krát)

Jimbo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Vše co je potřeba po založení živnost
« kdy: Červenec 19, 2011 »

Dobrý den, asi je to tu už tisíckrát napsáno, ale nějak mi z toho čtení jde hlava kolem. Takže položím pár otázek ve věcech v kterejch se fakt nevyznám.

Základní info: Založil jsem si živnost volnou, při zakládání jsem neměl zřízený účet (sólo pro podnikání) z toho plyne:

1. Musím někde nahlašovat číslo svého nového účtu? (VZP, ČSSZ, FÚ)

2. Odvody pro zdravotní pojišťovnu jsou jasné, mají vše na stránkách, pohoda.

3. Odvody pro ČSSZ. Číslo účtu (jejich) mám. Konst. symbol 7618, taky, jen nevím co do variabilního? (IČ/rodné číslo)

4. Daň z příjmu, plánuju využít asi služby poradce, pokud to nepochopím, chtěl bych ty paušální odvody (nebo nějak tak)
Vůbec nevím co si pod tím představit, jakože z čeho se odečítá tech 40% z příjmů, platí se to do března následujícího roku? Vím že to máte hezky sepsané na webu, ale dalo by se to okolo daní sepsat nějak do čtyrech,pěti kroků? Já abych se v tom nemotal.

Moc jste mi pomohli již před založením živnosti, za to Vám děkuji a děkuji i za odpověď na tento rozsáhlý dotaz.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Vše co je potřeba po založení živnost
« Odpověď #1 kdy: Červenec 25, 2011 »

1. Jen na FÚ a pošlete jim rovnou i kopii smlouvy o vedení účtu.

2. Záloha je splatná od prvního dne měsíce, za který se platí, nejpozději do 8. dne měsíce následujícího. Záloha na červenec: zaplatit kdykoliv od 1.7. do 8.8.2011 (pokud platíte převodem, tak dejte příkaz dříve, osmého už musejí mít zálohu připsanou na svém účtu).

3. Variabilní symbol přidělí OSSZ. Pokud jste oznamoval zahájení činnosti prostřednictvím jednotného registračního formuláře přes ŽÚ, tak by měl v dohledné době přijít od OSSZ dopis s variabilním symbolem a informacemi o zálohách. Jestliže jste oznámil zahájení činnosti od července, tak máte na první zálohu spoustu času, je splatná v období od 1. do 20. srpna.

4. Zřejmě máte na mysli uplatnění výdajů procentem z příjmů. To zkrátka sečtete příjmy z podnikání za rok, z nich si vypočítáte 60% a vypočítaná částka bude vašimi výdaji. Ze zbývajících 40% budete vypočítávat daň z příjmů. Na výpočet daně za rok 2011 máte čas do konce příštího března, zálohy na daň neplatíte (alespoň v prvním roce podnikání určitě ne).
IP zaznamenána

Jimbo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Vše co je potřeba po založení živnost
« Odpověď #2 kdy: Červenec 26, 2011 »

Super, bomba, děkuji.

Tech 60%/40%, jsem si myslel, že je to opačně.

Takže děkuji za osvětlení, už se v tom nemotám, díky.
IP zaznamenána

Slater

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Vše co je potřeba po založení živnost
« Odpověď #3 kdy: Červenec 28, 2011 »

Dobrý den,
zajímalo by mě, co se může stát pokud nenahlásím na FÚ, že jsem si zařídil podnikatelský účet.
Je tomu cca 7 měsíců. Příští měsíc se jdu nahlásit jako plátce DPH a při té příležitosti nahlásím i účet, ale chtěl bych se připravit na případné problémy.

Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]