Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Začátek podníkání  (Přečteno 1283 krát)

maramara

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Začátek podníkání
« kdy: Červenec 20, 2011 »

Dobrý den,

mám několik hloupých dotazů, ale nějak se ve všem ztrácím.

Zřídil jsem si  OSVČ a jsem plátce DPH. Činnost mám jako vedlejší, jsem zaměstnán na HPP.

Chtěl bych se zeptat kolik budu doplácet na soc. pojištění pokud překročím měsíční výdělek 5000 z podnikání.
Jestli si mohu nějak uplatnit automobil, když ho používám k podnikání, ale je napsán na přítelkyni.
A jestli mohu dát do výdajů fakturu za internet?
Ještě bych se chtěl zeptat, jak vypočítám částku DPH kterou mám každé 3 měsíce odvést a jak vypočítám daň z příjmu.

Předem mnohokrát děkuji za odpověd
IP zaznamenána

James-008

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Začátek podníkání
« Odpověď #1 kdy: Červenec 29, 2011 »

Zdravím,

doplatek se vypočte až v závěrečném součtu k dani z příjmů. Automobil musíte mít napsán na svou osobu a vedenou v účetnictví ve Vaší firmě, je nutné vést knihu jízd, eventuelně pokud budete mít paušální výdaj na automobil, tak zákon umožňuje neevidovat si knihu jízd.

Náklady na internet si můžete uplatnit, pokud internet používáte ke svému podnikání, podstatné je to dokázat finančnímu úřadu, že náklady byly skutečně za účelem podnikání.

Výše DPH základní sazby (20%) je přijaté plnění od zákazníků - uplatněné plnění za Vaše náklady
Snížená výše DPH je totožná se základní sazbou, co se výpočtu týče, sazba je 10%.

S pozdravem,

Bc. Zbyněk Hyrák
E-mail: Zbynek.Hyrak@seznam.cz
IP zaznamenána
Stran: [1]