Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: odpočet na děti v DP  (Přečteno 2189 krát)

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
odpočet na děti v DP
« kdy: Březen 30, 2011 »

Pokud nemá OSVČ v roce 2010 žádné příjmy z podnikání,může podat nulové DP,kde by si uplatnila odpočet na své děti /manžel je u zaměstnavatele nenárokoval/,čímž by ji vznikl bonus ve výši 23tis a nějaké drobné?Nebo musí také splňovat podmínku příjmů 48.tis?děkuji
IP zaznamenána

staronova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
odpočet na děti v DP
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2011 »

Musí splňovat podmínku příjmu 48 tis., alespoň jak já vím, ale může do toho zahrnout i příjmy z pronájmu (jsou tam ale nějaké podmínky). Taky jsem to zjišťovala a už jsem to tu někde četla.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
odpočet na děti v DP
« Odpověď #2 kdy: Duben 02, 2011 »

Do 48000,- Kč příjmu lze zahrnout příjmy podle §§6,7,8,9. Jestli Vy,jako OSVČ tolik příjmů nemáte, bylo výhodnější uplatnit bonus u manžela v zaměstnaní. Pokud už mzdová účetní manželovi provedla roční zúčtování daně - bonus nebyl uplatněn ( a Vy nesplňujete podmínku výše příjmu ), zkuste si vyžádat Potvrzení o zdanitelných příjmech manžela a podat MANŽELOVI dodatečně DPFO. Akorát nevím, jak se k tomu Fú postaví, když už je 2.dubna. Přeji hezký den.
IP zaznamenána

Hanulka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
odpočet na děti v DP
« Odpověď #3 kdy: Červen 28, 2011 »

DOBRÝ DEN, DCERA(20 LET) SE NECHALA ZAREGISTROVAT NA FÚ JAKO PLÁTCE DANĚ Z PŘÍJMU, MĚLA BY TO MÍT JAKO VEDLEJŠÍ ČINNOST. MOHU SI ZA NI NÁROKOVAT SNÍŽENÍ DANĚ Z PŘÍJMU -SLEVU NA DÍTĚ, KDYŽ NASTUPUJE NA VŠ A BUDE DÁLE STUDOVAT? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ. HANA
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
odpočet na děti v DP
« Odpověď #4 kdy: Červen 29, 2011 »

Pokud dcera není vaší spolupracující osobou, tak si můžete uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě. Výdělečná činnost dítěte nehraje roli, důležité je studium, společná domácnost a věk dítěte do 26 let.
IP zaznamenána
Stran: [1]