Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jaké je výše výdělku při platbách sociálního a zdravotního pojištění  (Přečteno 1624 krát)

honzik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16

Dobrý den,
od května tohoto roku jsem OSVČ a předtím jsem byl na pracovním úřadu. Potřeboval bych vědět kolik si mohu nejvíce vydělat za rok 2010, abych platil minimální sociální a zdravotní pojištění tzv. 1600kč a 1800kč. Jestli výše výdělku se krátí počtem měsíců a nebo je jedno jestli pracuji jeden měsíc nebo dvanáct.
děkuji za odpověď

honzík
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Záleží i na počtu měsíců podnikání.
Sociální pojištění: pokud vykážete za 8 měsíců podnikání daňový základ (příjmy po odečtení výdajů, zisk) do částky cca 99.000,- Kč, tak nebudete doplácet sociální pojištění, vypočítané pojistné pokryjí minimální zálohy.

Zdravotní pojištění: minimální záloha na zdravotní pojištění odpovídá rozdílu příjmů a výdajů (zisku) ve výši 24.740,- Kč. Pokud za 8 měsíců činnosti vykážete rozdíl příjmů a výdajů do 197.920,- Kč, tak nebudete doplácet pojistné.
IP zaznamenána

honzik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16

dobrý den,
účetnictví mi dělala účetní paušálem, mám pocit, že je to 80%. např. při příjmech 320 000 (8 měsíců x 40 0000), 80% z 320 000 = 256 000kč, 320 000- 256 000 = 64 000kč. Jestli to mu dobře rozumím moje příjmy mohou být 320 000kč, abych platil minimální zálohy na sociálním a zdravotím pojištění a zhruba nejvišší příjmy mohou být 450 000kč?
děkuji za odpověď
honzík
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Pokud uplatňujete výdaje ve výši 80% příjmů, tak můžete mít za 8 měsíců příjmy ve výši 495.000,- Kč (výdaje 396 tis. Kč, rozdíl 99 tis. Kč) a vejdete se do minimálních záloh na SP a samozřejmě i na ZP.
IP zaznamenána

honzik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16

děkuji a přeji den,
honzík
IP zaznamenána
Stran: [1]